Köy ve mahalle muhtarlarına hizmet içi eğitim verildi

Köy ve mahalle muhtarlarına hizmet içi eğitim verildi
Köy ve mahalle muhtarlarına hizmet içi eğitim verildi

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE’de, Köy ve Mahalle Muhtarlarına Hizmet İçi Eğitim Semineri düzenlendi. Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programda konuşan Vali Yılmaz, her zaman yeni düzenlemeler ve yeni gelişmeler olduğunu belirterek, “Özellikle kendi görev alanımızı ilgilendiren düzenlemeleri mutlaka takip etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla bu eğitimin hepiniz için faydalı olacağını düşünüyorum. İnşallah sizlerin de memnun kalacağı bir eğitim olmasını temenni ediyorum"dedi.
Vali Erdinç Yılmaz, sözlerinin devamında pandemi sürecine de değinerek, “Pazartesi günü itibariyle aşılamada yüzde 75 oranını yakaladık ve mavi renge geçtik. Bu anlamda Osmaniye’mizi kutluyoruz. Bu mücadelede bir başarı varsa hepimizin başarısı, bir başarısızlık varsa da hepimizin başarısızlığı. Çünkü bu mücadele ancak hep beraber mücadele edildiğinde sonuç alınabilecek bir mücadele. Şu anda virüs maalesef tekrar yayılmaya devam ediyor. Bu nedenle siz muhtarlarımızdan kendi mahallelerinizde aşı olmayan vatandaşlarımızı aşı olmaya ikna etmenizi istiyorum. Bunun, en başta kendi sağlığı, en yakınındakilerin sağlığı ve toplumumuzun sağlığı için çok gerekli olduğunu mutlaka anlatmalısınız. Ayrıca, normalleşme sürecinde maske takma zorunluluğu kalkmış gibi bir algı oluştu. Maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmek zorundayız, bu tedbirler devam ediyor. Özellikle, maske takılması bu virüsten korunmak anlamında çok önemlidir. En etkili ve en güçlü mücadele, tedbirlere hassasiyetle uymaya devam etmek ve aşı olmaktır"diye konuştu.
Konuşmasının devamında yangınlardan söz eden Vali Yılmaz, tedbirli olma konusunda da elimizden gelen gayreti göstermemiz gerektiğini vurgulayarak, “Özellikle orman köylerinde olan muhtarlarımızın alanına hâkim olmasını, yabancıların giriş çıkışına dikkat etmesini, özellikle yangın çıkabilecek noktalar konusunda hassas davranmalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum.”dedi.
Vali Yılmaz, sözlerinin devamında muhtarların mahalle ve köylerinde yardıma muhtaç vatandaşlar varsa, bu konuda bilgi vermelerini de istedi. Vali Yılmaz, “Çaresiz ve kimsesiz bir vatandaşımızı öyle bırakamayız, ona duyarsız kalamayız. Böyle bir durum olduğunda siz muhtarlarımız bizi haberdar etmelisiniz. Vatandaşımıza Allah’ın izniyle sahip çıkarız, kimseyi çaresiz bırakmayız.”diye konuştu.
Vali Erdinç Yılmaz, Karadeniz’de yaşanan sel felaketinden söz ederek, “Karadeniz’de çok büyük bir sel felaketi yaşandı. Mağduriyet var. Elimizden geldiğince, bütün imkânlarımızla elimizi uzatmamız lazım. Gün birlik günü, destek olma günü, desteklerinizi esirgemeyin.”dedi. Vali Yılmaz, hizmet içi eğitim seminerinin hayırlı olmasını dileyerek sözlerine son verdi. Vali Yılmaz’ın konuşmasının ardından hizmet içi eğitim semineri başladı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS