Osmaniye Belediyesi bayramda görev başında

Osmaniye Belediyesi bayramda görev başında
Osmaniye Belediyesi bayramda görev başında

OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı. 
Kurban kesim alanları olarak belirlenen belediye mezbahanesi, Salı Kapalı Semt Pazarı ve özel et kombinelerinde vatandaşlar kurbanlarını kesebilecek. Özel oto yıkama ve yağlama yerlerinde kesim yapmak isteyen işyeri sahipleri tarafından Osmaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne başvurularak izin almak ve uygun koşulları sağlandığında kasap bulundurmak şartıyla kesim yapılabilecek. İzin alınmadan kesim yapılan yerlerin tespiti halinde gerekli yasal yaptırımlar uygulanacak. Hayvan satış pazarlarında sağlıklı ortam oluşmayacağı için satış alanlarında kurban kesimi yapılmayacak. Ayrıca kamuya açık alanlarda, yol, park gibi yerlerde kurban kesimi yapılamayacak. Vatandaşlar kendilerine ait alanlarda genel sağlık kurallarına uygun ve çevreye zarar vermeyecek bir biçimde kurbanlarını kesebilecek.
Kovid-19 virüsünün bulaşı riskini tamamen ortadan kaldırmak için Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık Amirliği ekiplerince merkezde bulunan tüm camiiler arife günü dezenfekte yapılacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince kurban atıklarının düzenli ve sağlıklı koşullarda toplanabilmesi amacıyla mahalle muhtarları ve camii görevlileri aracılığıyla vatandaşlara atık poşetleri ulaştırılacak. Vatandaşlar mahalle muhtarlıkları ile camilerden atık poşetlerini tedarik edebilecekler. Belediye temizlik ekipleri daha temiz ve ferah bir Osmaniye için kurban bayramı boyunca hizmetlerine ara vermeden devam edecek.
Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce vatandaşların mezarlık ziyaretlerini yapmaları için kurban bayramı süresince Cumhuriyet Meydanı’ndan Asri Mezarlığa ücretsiz servis yapacak. Servis araçları bayramın birinci günü saat 12.00’dan 16.00’a kadar ve bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günleri sabah saat 09.00 ile 16.00 saatleri arasında vefat etmiş yakınlarının kabristanlarını ziyaret etmek isteyen Osmaniyeli vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.
Osmaniye Belediyesi olarak bayrama hazır olduklarını söyleyen Başkan Kadir Kara, “Bayramda hemşerilerimizin rahat bir bayram geçirebilmeleri için ekiplerimiz görevleri başında hizmetlerine ara vermeden devam edecek. Tüm hemşerilerimi birlik beraberlik içerisinde bir bayram geçirmeleri temennisiyle muhabbetle selamlıyorum” dedi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS