Osmaniye Tabip Odası'ndan bahar şenliği

Osmaniye Tabip Odası'ndan bahar şenliği
Osmaniye Tabip Odası'ndan bahar şenliği

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Tabipler Odası tarafından organize edilen Bahara Merhaba Pikniği etkinliğinin 5'incisi, kent merkezine 26 kilometre uzaklıktaki Gençlik ve Spor Bakanlığı Kayıkhane İzci Kampı'nda yapıldı.

Geleneksel hale gelen şenlikte, oda üyeleri ve aileleri, müzik eşliğinde oyunlar oynayıp, çeşitli aktivitelere katılarak unutulmaz bir gün geçirdi.

Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik, bahar şenliğinin, birlik ve beraberlik adına önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, "50 ailenin katıldığı, halayların çekildiği, içerisinde, ip çekme, çuval yarışları, yoğurta yüzük bulma, kaşıkta yumurta taşıma gibi çocukluğumuzun oyunlarını çocuklarımızla buluşturarak tamamladık. Ramazan arifesinde gerçekleştirdiğimiz piknikle 11 ayın sultanına merhaba derken, Allah hiçbir canlıyı aç bırakmasın diyoruz" dedi.

Katılımcılar, Hayvan Hakları Federasyonu'nun (HAYTAP) başlattığı 'Taze bayatlar' kampanyası ile toplanan raf ömrü sona ermiş unlu mamulleri parçalama makinesinde öğütülerek Ceyhan Nehri'ndeki balıklara yem olarak bıraktı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS