Osmaniye'de geçen yıl aranan 15 bin 234 kişi yakaladı

Osmaniye'de geçen yıl aranan 15 bin 234 kişi yakaladı
Osmaniye'de geçen yıl aranan 15 bin 234 kişi yakaladı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de, asayiş, narkotik, kaçakçılık ve TEM olaylarına karışan, haklarında yakalama kararı bulunan 15 bin 234 kişi, geçen yıl yapılan operasyonlarda yakalandı. Bu şüphelilerden 835'inin asayiş, 233'ünün narkotik, 48'inin kaçakçılık ve 86'sının ise terör olaylarından dolayı olmak üzere toplam 1202'sinin tutuklandığı bildirildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğünce 1 Ocak-31 Aralık 2019 tarihleri arasında icra edilen faaliyetlerle ilgili istatistiki bilgiler verildi. Yapılan yazılı açıklamada, Güvenlik Şube Müdürlüğünce; Cumhurbaşkanına hakaretten 33, 6 bin 769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunundan 34, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamadan 16, 5846 SKM Fikri Sınai Mülkiyet Hak İhlaller Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan 13, Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanuna Muhalefetten 11, Türk Milleti ve Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını aşağılamadan 9 ve diğer olaylardan 25 olmak üzere toplam 141 olay meydana geldiği, meydana gelen olaylarda 101 şahsa işlem yapıldığı kaydedildi.

Söz konusu bir yıllık dönemde meydana gelen olaylarda, Asayiş Şube, Motosikletli Polis Timleri, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, KOM, Kaçakçılık, Mali ve Ulusal güvenliğe karşı ve organize olaylarda çok sayıda suç aleti ele geçirilerek, adli makamlara teslim edildiği bildirildi. Açıklamanın sonunda, Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü'nün suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürüttüğü çalışmaların devam etmekte olduğu vurgulandı.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS