Osmaniye'de, kitaplar severleri ile buluşacak

Osmaniye'de, kitaplar severleri ile buluşacak
Osmaniye'de, kitaplar severleri ile buluşacak

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD), Belediye Kent Müzesi bahçesinde, kitapları yazanlarla, okuyucuları buluşturmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, 19 ekim cumartesi günü saat 10.00 ile 18.30 arasında, kitap tanıtımı, imza, söyleşi, şiir ve müzik dinletisi etkinliği gerçekleştirilecek.

Dernek Başkanı Mustafa Bardak, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Gökhan Erkmen toplantı salonunda, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamasında,"İlimizin adını kültür ve sanatsal alanda tanıtmakla birlikte il dışından gelecek olan şair, yazar, Ozan ve Aşıklarımızı buluşturup, tanışmalarını sağlamak istedik. 33 aydır Belediye Kent Müzesi’nde “Şiirini al da gel” etkinliğini aralıksız olarak yapıyoruz. Yeni bir etkinlik olarak kitapları yazanlar ile okuyucuları buluşturmak ve tanıştırmak istedik. Bu yıl bir gün olarak programı ayarladık, ilgi görmesi halinde gelecek yıllarda üç gün olarak düşünüyoruz. Etkinliğimizin amacı, tanışma, kaynaşma, sohbet etme olanağını sağlamaktır. Katılımcıların derneğimizin üyesine gerek olmayıp, isteyen herkesin 18 Ekim 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar kayıt yaptırması halinde katılabileceğini belirtmek isteriz. Bu etkinliğimizde yer alanlar, kitabı olanlar okurları ile tanışabilecekleri gibi, imza, söyleşi, okurlarıyla tanışma ve sohbetlerinin yanında sahnede şiir okuma hakkına da sahip olacaklar. Kitabı olmayanlar ise; kayıt yaptırmaları halinde şiirlerini okuyabilecek veya türkülerini söyleyebilecekler.  Kısacası bir kültür-sanat etkinliği olarak bu programı gerçekleştiriyoruz. Katılımcılarımız masaları başında bulunacaklar, kendilerine ayrılan bölümde istedikleri gibi kitaplarını okurları ile buluşturabileceklerdir" dedi.

Kayıtların devam etmekte olduğunu belirten Mustafa Bardak, "Bu güne kadar Osmaniye Merkez, Kadirli ve Düziçi ilçeleri ile Adana, Mersin, Karaman, Ankara, Kahramanmaraş, Hatay'ın Dörtyol İlçesi, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi gibi yerleşim birimlerimizden toplam 32 kişi kayıt yaptırmış bulunmaktadır. Etkinliklerimize kayıt yaptırmanın son gününe kadar yaklaşık 50 katılımcının olacağını tahmin etmekteyiz. Duyurularımızı sosyal medya, sesli ve yazılı medya üzerinden yapıyoruz. Bu etkinliğimize sadece kitap almak, imzalatmak için değil yazarları ile tanışmak amacı ile de olsa kültür-sanat sever insanları bekliyoruz" dedi.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı ise OŞYAD’ın etkinliklerini bilgilendirme toplantısını OGC’de yapmalarından memnun olduklarını belirterek, "Osmaniye’mizin adını kültür ve sanatsal alanda tanıtmak amacı ile OŞYAD’ın etkinliklerini yakından takip ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz" diye konuştu. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS