Osmaniye'de meslek liselerine ilgi arttı

Osmaniye'de meslek liselerine ilgi arttı
Osmaniye'de meslek liselerine ilgi arttı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, kent genelindeki meslek liselerinde öğrenci kontenjanlarının tamamına yakınının dolduğunu söyledi.

Kentte eğitim veren meslek lisesi müdürleri ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılı Patent Faydalı Model Başvuru Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak'ta katıldı.

26 okul ve kurum müdürlerinin yer aldığı toplantıda konuşan Müdür Albak, "Toplumda meslek liselerimize olan kalıplaşmış bir önyargı olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Bu önyargının yıkılması için canla başla çalışmamız gerekiyor. Bunu nasıl başarabiliriz sorusunun hemen ardından şu cevabı verebilirim; Öncelikle çocuklarımızı mesleki gelişim yönünden nitelikli hale getirmemiz gerekiyor. Mesleki beceriyle donatılan çocuklarımızı ise akademik yönden gelişiminin de sağlanması ise birbirini tamamlayan şeylerdir. Bu dengeyi sağlayarak çocuklarımızın geleceğe yönelik atacağı her adımda sağlam dönüşler alacağı ise aşikardır" dedi. 


KONTENJANLAR DOLDU

Müdür Albak, il genelindeki meslek liselerinde öğrenci kontenjan doluluğunun neredeyse tam olduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti: "İlimizde meslek liselerimize olan rağbet gayet tatmin edici noktadadır. Bu önemli bir gelişimin tezahürüdür. Bu bağlamda okullarımızdaki seviyeyi yukarıya taşımak, öğrencilerimizi yaparak ve yaşayarak hayata hazırlamak, aynı zamanda akademik gelişimlerinin de desteklenerek tam donanımlı bir birey olmasını sağlayabiliriz. Ayrıca maddi, manevi ve milli yönden çocuklarımız hayata hazır olacaktır."

Toplantı soru-cevap ve okul müdürlerinin görüş ve önerileri alınarak sona erdi.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS