Osmaniye’de Turizm Haftası kutlandı

Osmaniye’de Turizm Haftası kutlandı
Osmaniye’de Turizm Haftası kutlandı

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de 43'üncü Turizm Haftası, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Programa, Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcısı Metin Esen, Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Burhan Torun etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, "Toplumumuzda turizm bilincini geliştirmek, halkın turizm hareketine katkısını sağlamak, iç ve dış turizm yaymak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında ülkemizde Turizm Haftası kutlanmaktadır.” diye konuştu. Sözlerinin devamında Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi hakkında bilgi veren Torun, “Binlerce yıllık tarihi, geleneksel halk kültürü, muhteşem doğal güzellikleri ile Osmaniye, her tür turizm çeşitliliğine sahip ülkemizin nadir illeri arasındadır. Ülkemizin turizm pastasından aldığı payı Osmaniye her geçen yıl artırmaktadır"dedi.

Açılış konuşmasının ardından halk oyunları ekibi gösterisi ve Çukurova Halk Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği tarafından hazırlanan halk müziği dinletisi sunuldu.

Programın son bölümünde Vali Ömer Faruk Coşkun, protokol mensupları ve konuklar Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesini gezdi. Osmaniye Müze Müdürü Ayşe Ersoy Vali Coşkun ve protokol mensuplarına müzede yer alan eserler hakkında detaylı bilgi verdi.

Herkesi Osmaniye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini görmeye davet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “İlimizin tanıtımı için yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Amacımız, ilimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısını artırmak ve ilimizin turizm pastasından aldığı payı artırmak”diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS