Vali Coşkun, Basın Bayramı'nı kutladı

Vali Coşkun, Basın Bayramı'nı kutladı
Vali Coşkun, Basın Bayramı'nı kutladı

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valisi Ömer Faruk Coşkun, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı.  Vali Coşkun, demokratik rejimlerin olmazsa olmazı, halkın en önemli bilgi kaynağını teşkil eden, düşünce ve ifade özgürlüğünün vazgeçilmez aracı basının, kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmakta olduğunu ifade etti.
Vali Coşkun mesajının devamında, "Toplumsal değerlerimize saygıyı, kişi aile hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi temel görev sayarak halkımızın doğru bir şekilde haber alma ihtiyacını sağlayan basın, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimi sağlayan, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukların yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel aracı olup toplumumuzun birlik ve beraberliğinde önemli rol oynamaktadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Basın, milletin genel sesidir. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, bir millete gereksindiği fikrî gıdayı vermekte, özet olarak bir milletin mutluluk hedefi olan ortak doğrultuda yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir okul, bir rehberdir' sözleri basının milletimiz için ne denli önemli olduğunu ve basın mensuplarının da üstlendikleri sorumluğun önemini ortaya koymaktadır. Özellikle Türk basınının ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden darbegirişimine karşı dik duruş sergileyerek, milletten ve demokrasiden yana kesin bir tutum almaları, halkımızın anında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamış olmaları takdire şayandır" dedi.
Vali Ömer Faruk Coşkun açıklamasının sonunda şunları ifade etti: "Üstlendiği bu sorumluluklar, basının sansür ve benzeri kısıtlamalara maruz kalmadan basın özgürlüğünün her şart altında gözetilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Osmaniye’mizin kıymetli basın mensupları olmak üzere, bütün basın emekçilerinin Basın Bayramı'nı tebrik ediyor, kendilerine çalışmalarında başarılar diliyor, saygılar sunuyorum."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS