Vali Yılmaz, Kurban Bayramında vatandaşları uyardı

Vali Yılmaz, Kurban Bayramında vatandaşları uyardı
Vali Yılmaz, Kurban Bayramında vatandaşları uyardı

OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, Kurban Bayramı'nda koronavirüs salgınına karşı vatandaşları uyardı. Vali Yılmaz, “Bu sene büyüklerimizle bayramlaşmalarınızı mümkün olduğunca telefon üzerinden yapmanız ve kalabalık ortamlarda bulunmaktan kaçınmanızdır. Normal yaşantınızda ise;  sosyal mesafenizi koruyarak maske takmanızı ve hijyen kurallarına özen göstermenizi rica ediyorum. Bu süreci daha fazla can kaybı yaşamadan atlatmak ülkemiz için en güzel bayram olacaktır.” dedi.
Vali Yılmaz, bayramların; her türlü güzelliğin ve mutluluğun bir arada yaşandığı, eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin ziyaret edildiği; yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği, ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzatıldığı; çocukların sevindirilip; dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği; sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı günler olduğunu belirtti.
Osmaniye Valiliği olarak, bayramın huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi için gerekli tüm denetimlerin sağlanarak, önlemlerin alındığını ifade eden Vali Yılmaz, “Bayram nedeniyle artacak trafik yoğunluğuyla ilgili Osmaniye genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacağına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincinin acı ve hüzne dönüşmemesini diliyorum. Siz değerli vatandaşlarımızdan ricam da; bu sene büyüklerimizle bayramlaşmalarınızı mümkün olduğunca telefon üzerinden yapmanız ve kalabalık ortamlarda bulunmaktan kaçınmanızdır. Normal yaşantınızda ise;  sosyal mesafenizi koruyarak maske takmanızı ve hijyen kurallarına özen göstermenizi rica ediyorum. Bu süreci daha fazla can kaybı yaşamadan atlatmak ülkemiz için en güzel bayram olacaktır. Unutmayalım ki; mavi göklerimizin gururu Şanlı Bayrağımızın dalgalandığı bu topraklarda, Türk Milleti olarak asırlardır birbirimize sahip çıkarak, ülkemizin kalkınması yönündeki ortak hedeflerimiz doğrultusunda, hep beraber gayret gösteriyoruz. Her türlü zorluğu, ortak değerlerimiz etrafında kenetlenerek aşıyoruz. Çünkü bizi bir arada tutan sevdamız; vatanımızdır, bayrağımızdır, milli ve dini bayramlarımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramı’nın ülkemize ve Şehitler Diyarı Osmaniye’mize hayırlar getirmesini diliyorum. Başta siz değerli Osmaniyeli hemşerilerim olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, büyüklerimin ellerinden, evlatlarımızın gözlerinden öpüyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS