Vefa ekibi, bugüne kadar 8 bin 508 başvuruyu sonuçlandırdı

Vefa ekibi, bugüne kadar 8 bin 508 başvuruyu sonuçlandırdı
Vefa ekibi, bugüne kadar 8 bin 508 başvuruyu sonuçlandırdı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu, koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama getirilen tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakınları bulunmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla koordineli bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.
Vefa Sosyal Destek Grubu'nun çalışmaları hakkında bilgi veren Vali Ömer Faruk Coşkun, "İlimizde 112, 155 ve 156 numaralı vefa hatlarımıza, maaş çekme, fatura ödeme, alışveriş, gıda yardımı, ilaç talebi, evde sağlık hizmeti ve izin ve benzeri konu başlıklarında toplam 8 bin 794 adet başvuru yapılmıştır. 4 Mayıs tarihi itibarıyla Vefa Sosyal Destek Grubu personellerimizce bu başvuruların 8 bin 508 adedi sonuçlandırılmış olup, 286 başvurunun işlemi ise devam etmektedir. Korona virüs ile mücadele ettiğimiz bu zor süreçte tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakınları bulunmayan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için tüm kurumlarımız olağanüstü bir gayretle çalışıyorlar. Bu hizmetlerde görev alan bütün kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum"dedi.
Sözlerinin sonunda vatandaşlardan bir süre daha evlerinde kalmalarını da rica eden Vali Coşkun, "Vatandaşlarımızdan evlerinde kalmalarını, çıkmak zorunda olduklarında da sosyal mesafeye dikkat etmelerini ve mutlaka maske takmalarını önemle rica ediyorum. Bu zor süreci ancak hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek atlatabiliriz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS