İstiklal Marşı'nın kabulünün 98'inci yılı kutlandı

İstiklal Marşı'nın kabulünün 98'inci yılı kutlandı
İstiklal Marşı'nın kabulünün 98'inci yılı kutlandı

Arzu ERBAŞ/RİZE(DHA) - RİZE’de İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla 'Milletin Sesi Mehmet Akif' konulu bir program düzenlendi. Rize Milli Eğitim Müdür Yaşar Koçak “Bu Marş, bedeli ödenmiş onlarca hikâyenin yazıldığı bir destandır.” dedi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yılı dolayısıyla Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi salonunda düzenlenen programa Rize Vali Yardımcıları Abdullah Şen, Ahmet Dalkıran, Rize Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ile eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşma Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, "Milletimizin maruz kaldığı milli mücadele yıllarının o zor ve heyecanlı günlerin havasını ve manasını terennüm eden ve kalplere kuvvet, heyecan veren İstiklâl Marşımız bir bağımsızlık belgesidir” dedi.

Konuşmasında gençlere seslenen Koçak “Sizler, geçmişin mirasını ve geleceğin emanetini taşıyorsunuz. Omuzlarınızda geleceğin sorumluluğu vardır. Bu sorumluluk çalışmak ister, fedakârlık ister. Bir marş ki bayrağına bu kadar yakışır, bir bayrak ki marşına bu kadar yakışır. Bu Marş, bedeli ödenmiş onlarca hikâyenin yazıldığı bir destandır.” diye konuştu. 

Törende il genelinde yapılan İstiklal Marşını güzel okuma yarışması çerçevesinde dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilirken program “41 Mısra 41 İnsan” isimli videonun gösterimi, öğrencilerin hazırladığı “Vatan” adlı oratoryo oyunu ile devam etti. “Akif, İstiklal Marşını Yazıyor” adlı tiyatronun sahne almasıyla son bulan programın ardından, “Milletin Sesi Mehmet Akif” isimli Resim sergisinin açılışı yapıldı.

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS