Samsun'da belediye günde bin siperlik maske üretiyor

Samsun'da belediye günde bin siperlik maske üretiyor
Samsun'da belediye günde bin siperlik maske üretiyor

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA)- SAMSUN'da koronavirüs tedbirleri kapsamında büyükşehir belediyesi, oluşturduğu bir çalışma ekibi ile günde bin siperlik maske üretimi yapıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, siperlik maske üretimi ile koronavirüse karşı mücadeleye katkı sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi Anakent Turizm Ticaret Limited Şirketi'ne bağlı 20 personel, günde bin adet siperlik maske üretiyor.  Sosyal mesafe kurallarına uyularak Samsun Büyükşehir Belediyesi Erol Olçok Salonunda oluşturulan çalışma ortamında dakikada 2 siperlik maske üretimi gerçekleştiriliyor. Günde bin adet siperlik maske üreten belediye personelleri, çalışmalarını taktıkları siperlik maske, tıbbi maske ve eldivenlerle kişisel güvenliklerini sağlayarak sürdürüyor.

MESLEK GRUPLARINA ÜCRETSİZ

Üretilen siperlik maskelerin sağlık personeli yanı sıra, huzurevi çalışanları, zabıtalar başta olmak üzere ihtiyaç duyulan meslek gruplarına ücretsiz olarak dağıtılacak. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, günlük bin adet olan sayının talep olması halinde artırılacağı belirtilerek, salgına karşı topyekun mücadelede Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirildiği vurgulandı. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS