Balıklıgöl’e yoğun ilgi

Balıklıgöl’e yoğun ilgi
Balıklıgöl’e yoğun ilgi

Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA) - ŞANLIURFA'da, hafta sonu vatandaşlar, hem serinlemek hem de zaman geçirmek için Balıklıgöl’e akın ediyor. İl dışından gelenler de Balıklıgöl’e büyük ilgi gösteriyor.

Haziran aynının sonlarına gelinirken Balıklıgöl’ü ziyaret edenlerin sayısında da her geçen gün artış oluyor. Okulların tatil olmasıyla birlikte hafta içi çalışmak zorunda kalan vatandaşlar, hafta sonu ise Balıklıgöl’ü akın ediyor. Şanlıurfalıların yanı sıra il dışından gelenlerin de ilk tercihi Balıklıgöl oluyor. Aileleriyle birlikte Balıklıgöl’e gelen vatandaşlar, hem günün yorgunluğunu üzerinden atıyorlar hem de balıklara yem verip plato içerisindeki tarihi yerleri geziyor. Hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmayan vatandaşlar, ağaçların gölgesinde serinlemenin de tadına varıyor.

Balıklıgöl’ü gezmeye gelen Özlem Dikmen, "Buraya gelme sebebim peygamberler şehri oluşu. Buranın manevi havası, manevi hazzı dini kitaplarda okuduğumuz Balıklıgöl hikayesi. Bize bir hikaye gibi gelir ama aslında bir hikaye değil, tarihin gerekleri. Hazreti İbrahim’in mancınıkla buraya atılması, odunların balık olması, Allah’ın takdiri bu şekilde. Görmeyenlerin gelip görmesini isterim. Peygamberler şehrinde Hazreti Eyüp’ün de kabrini ziyaret etmek lazım. Onun da ayrı bir manevi havası var. Zaten Şanlıurfa güzel bir şehir, anlatmaya gerek yok. Tarihi yaşayan, İslami duygusu olan insanlar bunu bilir. Ayrıştırma yapmadan gelebilirler, tavsiye ederim" dedi.

Peygamberler şehri' olarak tanımlanan Şanlıurfa'da, kentin simgesi Balıklıgöl, bu yıl turizm’de Göbeklitepe Yılının ilan edilmesiyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradığı tarihi mekanların başında yer aldı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS