Atık yağ toplayan altınla ödüllendirilecek

Atık yağ toplayan altınla ödüllendirilecek
Atık yağ toplayan altınla ödüllendirilecek

SİVAS, (DHA) - SİVAS'ta çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüşüm projeleri kapsamında Belediye öncülüğünde "Atık Yağlarımız Altına Dönüşüyor" projesi gerçekleştirilecek.

Kongre Müzesi bahçesinde il protokolünün katılımıyla düzenlenecek program hakkında basın açıklaması yapan Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, "Bilindiği üzere bitkisel atık yağlar birkaç kullanımdan sonra son derece zararlı hale geliyor ve sağlığımızı tehdit ediyor. Lavaboya dökülen bu yağlar boruların tıkanmasına ve su kaynaklarımızın kirlenmesine sebebiyet veriyor. 1 litre atık yağ 1 milyon litre suyu kirletebiliyor. Ancak geri dönüşüme kazandırıldığı zaman milli servetimize katkı sağlamış oluyoruz, biodizel olarak kullanabiliyoruz, aynı zamanda da doğamızı bu kirlilikten korumuş oluyoruz" dedi.

Bu konuda toplumsal bir duyarlılık oluşturmak ve farkındalığı artırmak adına "Atık yağlarınız altına dönüşüyor" kampanyasını başlattıklarını dile getiren Işık, "4 Ekim Cuma günü Kongre Müzesi bahçesinde bu kampanyamızı başlatacağız. Tüm halkımızı etkinliğimize bekliyoruz. Katılacak vatandaşlarımıza tela bez çanta, mutfak önlüğü, şapka ve yağdanlık hediyelerimiz olacaktır. Hemşehrilerimizi bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz" diye konuştu.

5 Haziran 2020'de Dünya Çevre Günü'nde gerçekleştirilecek olan final programında en çok atık yağ biriktiren ev hanımlarına ödüller verileceğini dile getiren Başkan Yardımcımız Işık, "Birinci olan ev hanımına 3, ikinciye, 2 çeyrek ve üçüncüye ise 1 çeyrek altın hediyemiz olacak" ifadelerini kullandı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS