Barınaktaki hayvanlar için tedavi protokolü

Barınaktaki hayvanlar için tedavi protokolü
Barınaktaki hayvanlar için tedavi protokolü

SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediyesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) arasında imzalanan protokolle, barınaktan sahiplenilen hayvanların aşı ve bakımları Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde ücretsiz sağlanacak, diğer sağlık hizmetleri ise indirimli yapılacak.
Sivas Belediyesi Sokak Hayvanları Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen protokol imza törenine; Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Barış Atalay Uslu ve Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Şahin Alıcı katıldı.
İmza töreninde konuşan Başkan Hilmi Bilgin, "Sevimli dostlarımızın her daim yanındayız. Bu sebeple Üniversitemiz ile birlikte örnek bir çalışmaya imza atıyoruz. Bugün hem barınağımızı ziyaret etmek hem de doğayı birlikte paylaştığımız can dostlarımızın yaşam kalitesini artıracak bir protokolü üniversitemizle birlikte imzalamak üzere bir araya geldik. Dünya sadece insanların yaşadığı bir alan değildir. Bizlere bu dünyada can dostluğu yapan ve bizlere emanet edilen sevimli dostlarımızın yaşam kalitesini artırmak adına Sivas Belediyesi olarak birçok çalışma yapıyoruz. Bunları yaparken de ilgili sivil toplum kuruluşlarımızla ve hayvan hakları derneklerimizle Türkiye'nin en güzel barınağında görevlerimizi ifade ediyoruz. Yaratılanı yaratandan ötürü severiz anlayışıyla şehrimizi, sokaklarımızı, caddelerimizi paylaştığımız can dostlarımızın yaşam kalitesini artırmak adına Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile birlikte farkındalık oluşturacak bir protokolü rektörümüzle beraber imzalayacağız. Biz bu şehre hizmet etmekle görevliyiz. Bu hizmeti ederken de ortak aklı, kurumların işbirliğini önemseyerek istişareye açık bir yönetim anlayışıyla, doğru projelere doğru şekilde imza atacağımıza inanıyoruz. Hayvan haklarını kutladığımız bir günde bu anlamlı protokole imza atarak can dostlarımızın yanında olacağız" diye konuştu.
Hayvan sahiplenmenin önemine değinen Başkan Bilgin "Hayvan barınağımızdan sahiplenilen hayvanlarımızın bakımı konusunda da ailelerimize destek olarak hayvanlarımızı sahiplenmeye teşvik etmiş olacağız. Hayvan sever derneklerimiz ve gönüllü hayvan severlerimizin denetimi ile birlikte bu protokolü yürüteceğiz. Eksikliklerimiz oluyor mu, olabilir ama bunu telafi etme noktasında hiçbir tereddüdümüz yok. Anlık oluşabilecek sorunlara hızlı çözüm üretmek bizler için çok önemli. Üniversitemizle yapacağımız işbirliği protokolünün hayırlı uğurlu olmasını diliyor, Rektörümüz Âlim Yıldız'a teşekkürlerimizi sunuyorum" ifadelerini kullandı.
Hayvanlara gösterdiği hassasiyet için Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'e teşekkür eden SCÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız ise; “Belediyemizle imzalayacağımız bu protokolle Veteriner Fakültemiz hayvanlarımızın bakımıyla ilgili gerekli işlemleri yapacaklar. Elbette dünyamız sadece insanların değil, dünya üzerinde yaşayan bütün canlılarında. Biz bu konuda üstümüze düşen görevleri yerine getireceğiz. Gerçekten sessiz dostlarımızın daha güzel ortamlarda büyümelerini, yaşamlarını idame ettirmelerini sağlayacağız. İmzalayacağımız protokolümüz hayırlı uğurlu olsun. Biz Başkanımızla yine ortak çalışmalara, ortak projelere imza atacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
İmza töreni sonrası Başkan Bilgin ve Rektör Yıldız, hayvan sever öğrenciler ile birlikte Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS