Başkan Bilgin: Tüm mahallere eşit hizmet görevimiz

Başkan Bilgin: Tüm mahallere eşit hizmet görevimiz
Başkan Bilgin: Tüm mahallere eşit hizmet görevimiz

SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, "Tüm mahallelerimize eşit hizmet götürmek bizim görevimizdir" dedi.
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Covid19 tedbirlerini göz önünde bulundurarak mahalle ve esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamında Alibaba Mahallesi'nde gezi ve incelemelerde bulunan Başkan Bilgin “Mahallemizin imar sorununu çözüme kavuşturduk. Tüm mahallelerimize eşit hizmet götürmek bizim görevimizdir" dedi.
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin "Bizim Makamımız Mahallelerimiz" sloganı ile başlattığı mahalle gezilerine Alibaba Mahallesi’yle devam etti. Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Mustafa Yıldız ve Mahalle Muhtarı İbrahim Tozkoparan’ın da eşlik ettiği gezide mahalle sakinleri ve esnaflarla tek tek görüşen Başkan Bilgin, Alibaba Mahallesi’ndeki imar sorununun çözüme kavuşturulduğunu dile getirdi.
Mahallesine yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Bilgin’e teşekkür eden Alibaba Mahallesi Muhtarı İbrahim Tozkoparan, "Mahallemizde yaşanan 18 sorunu belediye başkanımızın girişimleri ile çözüme kavuştu kendilerine teşekkür ediyorum. Mahalle sakinleri alınan karar ile çok mutlu oldular bir kez daha Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, "İmar Komisyonu başkanımız, mahalle başkanımız ve muhtarımız ile birlikte Alibaba Mahallesini ziyaret ediyoruz. Bizler belediye makamında oturarak değil yaptığımız yapacağımız hizmetleri mahallelerimizde cadde cadde sokak sokak gerekirse hane hane gezerek hemşerilerimizle istişare ederek onların fikirlerini alarak hayata geçiriyoruz. 'Bizim Makamımız Mahallelerimiz' sloganıyla tüm hallerimizi dönem dönem ziyaret ediyoruz. Bugünde Alibaba Mahallemizde hem esnafımızı gezdik hayırlı işler diledik hem de mahalle sakinlerimizle görüşerek mahallemize yaptığımız yapmamız gereken ve yapacağımız hizmetleri yerinde değerlendirdik. Yapmış olduğumuz hizmetler sahada büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Özellikle Alibaba Mahallesi'ndeki belli bir bölgemizde imar problemi vardı uzun zamandır da bizim gündemimizdeydi. En son belediye meclis toplantımızda da meclis üyelerimizin desteği ile birlikte bu sorunu çözüme kavuşturduk" ifadelerini kullandı.
Çözümün bir parçası olacağını belirten Başkan Bilgin, "Mahalle bazlı çalışmalarımızda hemşehrilerimizin beklentisini ön planda tutarak kişiye değil bütüncül bir anlayışla talepleri dinliyoruz. Bunu Mahalle muhtarlarımız, azalarımız, Okul aile birliği başkanlarımız, site yöneticilerimiz, mahalle başkanlarımız esnaflarımız ve hemşehrilermizle istişare ederek ortak noktada buluşmayı amaçlıyoruz. Alibaba mahallemizde de mahallemizin büyük bir kısmını ilgilendiren ortak bir sorunu çözüme kavuşturmuş olduk. Sivas'ımızın tüm mahallelerinde yaşayan hemşehrilerimizi mutlu kılacak o mahallede yaşamaktan zevk almasını sağlayacak bir anlayışla hizmet götürmeye özen gösteriyoruz. Mahalle kültürünü yok etmeden iyi bir şehircilik anlayışıyla planlama yaparak memleketimizi kalkındırmaya güzelleştirmeye devam edeceğiz" dedi.

GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ YAPILACAK
Alibaba Mahallesi sakinlerine bir de müjde veren Başkan Bilgin, "Önümüzdeki dönemde Alibaba Kültür Merkezi inşaatımız da bu bölgeye yapılacak. Hizmete açılacak kültür merkezimiz sadece Alibaba, Orhangazi, Abdulvahabigazi ve Seyrantepe mahallerimize hizmet edecek Alibaba Gençlik ve Kültür Merkezimizin inşallah bu sene inşaatına başlamış olacağız" ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS