Görme engelli öğrencilere umre ödüllü yarışma

Görme engelli öğrencilere umre ödüllü yarışma
Görme engelli öğrencilere umre ödüllü yarışma

Uğur YİĞİT/SİVAS, (DHA) - DİYANET İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, umre ödüllü Engelliler Arası Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması İl Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü gözetiminde düzenlenen yarışmaya 5 öğrenci katıldı. Yarışmanın komisyon başkanlığını yürüten Müftü Yardımcısı Hüseyin Karayaka yarışma öncesi yaptığı konuşmada, engellere rağmen yarışmaya katılan yarışmacılara başarılar diledi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görme ve işitme engelli öğrencilere yönelik düzenlenen umre ödüllü yarışmada her il için birer işitme ve görme engelli, bir de görme engelliye refakat edecek yakını olmak üzere üç kontenjan belirlendiğini ifade eden İl Müftüsü Yusuf Akkuş ise,"Yarışmaya katılıp umre ödülünü hak eden bir öğrencimizi ve refakatçısını Diyanet İşleri Başkanlığının uygun gördüğü bir umre sezonunda kutsal topraklara göndereceğiz." diye konuştu.

Akkuş, yarışmaya katılan diğer dört yarışmacının ise İl Müftülüğünün katkıları ile umreye götürüleceğini belirtti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS