Kuran kurslarından afet bölgelerine yardım kermesi

Kuran kurslarından afet bölgelerine yardım kermesi
Kuran kurslarından afet bölgelerine yardım kermesi

Arife Defne ARSLAN/SİVAS, (DHA) - SİVAS'ta Kuran kursu öğreticileri ve öğrencileri, Diyanet Vakfı bünyesinde geliri afet bölgelerine gönderilmek üzere kent meydanında kermes açtı.
Sivas’ta faaliyet gösteren Kur’an kursu öğreticileri ve kurs öğrencileri tarafından İnönü Bulvarı üzerine yiyecek kermesi açıldı. Evlerinde çeşitli yiyecekler yapan öğretmenler ve öğrencileri Diyanet Vakfı adı altında kurdukları stantta satışa sundu. Kermesten elde edilen gelirler güney illerindeki orman yangıları ve Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel mağdurlarına gönderilecek. 
Merve Kuran Kursu öğreticisi İlknur Yücekaya (48), "Biz Kuran kursu hocaları olarak afet bölgelerine destek olacak ne yapabiliriz diye düşündük. Bu konuda Diyanet Vakfı'ndan destek istedik. Sağ olsunlar isteğimizi kırmadılar ve afet bölgelerinde ailelere böyle bir destek vereceğiz. Şimdiye kadar sözlü dua ediyorduk ve bir de fiili dua edelim dedik. Mahallemizdeki öğrencilerimizle birlikte yiyecek ve çeyizlik eşyalar ile böyle bir kermes başlattık. Kermesimiz çok güzel gidiyor. Sivas halkından güzel bir rağbet var. Hepsinden Allah razı olsun. Sivas’taki bütün Kuran kursu hocaları ve öğrencileri bizlere destek verdi" dedi.
Kermes için hummalı bir çalışma yaptıklarını söyleyen Sofu Yusuf Kuran Kursu öğreticisi Hatice Ökten(54) ise, "Arkadaşlarımızla bir toplantı yapıp nasıl faydalı olabiliriz diye düşündük. Aklımıza böyle bir program geldi ve Kuran kursu öğreticilerimizle yakın öğrencilerimizden destek alarak böyle bir kermes yaptık. Yapılan yiyecekleri ve türlü malzemeleri buraya getirerek satışa sunduk. Amacımız afet bölgelerine bir nebzede olsun yardım edebilmek. Satışlarımız çok güzel ve güzel yardımlar geldi. Halkımız çok duyarlı. Bir şey almadan da yardımda bulunanlar oldu. Çok mutluyuz. Cuma gününden itibaren hazırlıklara başladık. Bir çoğu taze olsun diye bugün sabah yapıldı" diye konuştu.

'BEREKETLİ GİDİYOR'
Kermesin güzel ve bereketli gittiğini söyleyen Mescidi Aksa Kız Kuran Kursu öğreticisi Fadime Mercan (44) da, "Kermesimiz beklediğimizden daha güzel ve bereketli gidiyor. Halkımız bu işe çok gönüllü. Bir çağrıda bulunduk ve herkes bize katıldı. 10 Kuran kursu öğreticisi bir araya gelerek karar verdik. Diğer arkadaşlarımız, öğrencilerimiz ve akrabalarımız bize destek verdi. Aklınıza gelebilecek gıda ile ilgili her şey var. Hem hazırlık hem de satış safhasında çok rahat bir şekilde ilerledik. Daha da güzel ilerliyor. Afet bölgesinde olanlara hepimizin gönlü yandı. Ormanlarla beraber nefesimizi kaybettik. Şimdi bir nefes olalım, bir damla su olalım diye bu işi başlattık” ifadelerini kullandı.
Kermesten alışveriş yapanlar ise yangın ve sel bölgelerine destek verme amaçlı kermesi desteklediklerini söyledi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS