Rektör Yıldız öğrencilerle 'Söz Meclisi'nde buluştu

Rektör Yıldız öğrencilerle 'Söz Meclisi'nde buluştu
Rektör Yıldız öğrencilerle 'Söz Meclisi'nde buluştu

SİVAS, (DHA)- SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, öğrencilerle birebir görüşerek talep ve şikâyetlerini dinlemek için "Söz Meclisi" programına katıldı. Yaklaşık 2 yıldır devam eden programa Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri misafir oldu.

Meclise Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, BESYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gül ve öğrenciler katıldı. Söz Meclisi'nin fakültelerle başladığını söyleyen Rektör Yıldız şimdi yüksekokullarını misafir ettiklerini anlattı. Prof. Dr. Yıldız, "Biz öğrencilerin iyi bir eğitim almasını, buradan iyi bir eğitimle mezun olmasını, güzel yerlere gelmesini istiyoruz. 'İyi ki Cumhuriyet Üniversitesi'nde okudum' diyebilirseniz bu bizim mutluluğumuz olacak. Bunun içinde çalışıyoruz, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sizin rahatlıkla ve daha kaliteli eğitim alabileceğiniz, güvenlikle eğitim alabileceğiniz bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. İşlerinizi kolaylaştırmak için uğraşıyoruz" dedi.


"SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KURULACAK"

Prof. Dr. Alim Yıldız, imkân dâhilinde olan istekleri yerine getirmeye çalıştıklarının altını çizerek öğrencilere müjde verdi. Daha iyi işler yapacaklarını vurgulayan Prof. Dr. Yıldız, "Bu sene sizin okulu, fakülteye çevireceğiz. Spor Bilimleri Fakültesi olacak, okulunuzun fakülteye dönüştüğü zaman istediğimiz seviyeye gelmiş olacağız. İnşallah yüksek lisansı ve doktorasını kendi yaptıran bir fakülte olacak. Bir fakülte eğer yüksek lisans ve doktora yaptırıyorsa, o fakülte yükselir. Çünkü kendi hocasını kendisi yetiştirir" diye konuştu.

Öğrenci odaklı çalışmanın önemine değinen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokul idarecilerine öğrencilerin sorunlarını gidermelerini söylediğini anlatarak şunları kaydetti:

"Dekanlarımıza, müdürlerimize şunu söylüyoruz; Kantinlere inin, öğrencilerimizle sohbet edin. Problemleri ne ise siz halledin. Siz halledemiyorsanız, bize söyleyin biz halledelim. Bunu sağlamaya çalışıyoruz. Her zaman kapımız açık, bu üniversite sizin. Siz varsanız biz varız burada."

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Yıldız, bu yıl bahar şenliklerinin 15-18 Nisan tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS