Sivas'ta, 2 Temmuz'da yaşamını yitirenler anılacak

Sivas'ta, 2 Temmuz'da yaşamını yitirenler anılacak
Sivas'ta, 2 Temmuz'da yaşamını yitirenler anılacak

Uğur YİĞİT/SİVAS (DHA) - SİVAS'ta, 2 Temmuz 1993 yılında meydana gelen Madımak Olayları'nda hayatını kaybedenler düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle anılacak.

2 Temmuz 1993'te Madımak Olayları’nda hayatını kaybedenler olayların 26’ncı yıl dönümünde düzenlenen etkinlikle anılacak. Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Hidayet Yıldırım dernek binasında düzenlediği basın açıklamasında gerçekleştirilecek programlarda hakkında bilgiler verdi. Barış demokrasi ve laiklik için yine Madımak'ta ve hayatın her alanında olmaya devam edeceklerini söyleyen Yıldırım, "Madımak Oteli'nin utanç müzesi olması için, katillerin ismini utanç müzesinden silmek için, Cemevlerine ucube denmemesi, yasal statüye kavuşması için, asimilasyon çalışmalarına son verilmesi için, inançların özgür olması için, bir daha işçi cinayetlerinin olmaması için, sendikasızlaştırmaya, güvencesiz çalıştırılmaya karşı eşit işe, eşit ücret için, sorumluların adalet önünde hesap vermeleri için 2 Temmuz’da Madımak’ta olacağız" dedi.

Etkinliler hakkında bilgi veren Yıldırım, Pir Sultan Abdal Şenlikleri’nin düzenleneceğini belirterek, “2 Temmuz’da da grupların yine Mevlana güzergahı üzerinden eski otel binasına gelerek anma programını gerçekleştireceklerini ifade etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS