Sivas'ta "21'inci Yüzyılda Eğitim" konferansı

Sivas'ta "21'inci Yüzyılda Eğitim" konferansı
Sivas'ta "21'inci Yüzyılda Eğitim" konferansı

Uğur YİĞİT/SİVAS (DHA) - SİVAS'ta okul müdürleri ve rehber öğretmenlere yönelik Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Servet Özdemir tarafından "21'inci Yüzyılda Eğitim" konulu konferans verildi.

2023 Eğitim Vizyonu Değerlendirme Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa Sivas Valisi Salih Ayhan, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı. Konferansta konuşan Vali Salih Ayhan, "2023 vizyonuna uygun olarak çalışıyoruz. Eğitimde, sporda ve kültürel anlamda iyi çalışmalar yapıyoruz. İşin özünde okul müdürlerimiz var. Bu değişim ve dönüşümü iyi okuyan okul müdürleri ile öğretmenlerimizin gayretleri ile eğitimde iyi yerlere geleceğiz." dedi.

Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Servet Özdemir ise konferansta çağın ve geleceğin ihtiyacı olan eğitim modeli başta olmak üzere dijital çağda öne çıkan iş gücü ihtiyaçlarına değindi. Prof. Dr. Özdemir, 21'inci yüzyılın yetkinlikleri, günümüzde ve gelecekte ihtiyaç duyulan insan modeli ve her iki insan modelinde ihtiyaç duyulan özellikler üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Eğitimin amacına yönelik düşüncelerini dile getiren Özdemir, "Eğitim gençlere bu dünyayı anlamaları için yardımcı olmak zorundadır. Yani nasıl işlediği ve yollarını nasıl bulacaklarını öğretmelidir. Hisleriniz; düşünceleriniz, hayalleriniz, umutlarınız ve kaygılarınızla kendi bilincinizin oluşturduğu dünyadır. Eğitim çocuklara kendilerini ve dünyayı tanımayı öğretmelidir." dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, konferansın ardından Prof. Dr. Özdemir'e teşekkür ederek Hayat Ağacı motifli tablo hediye etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS