Sivas'ta bayram tedbirleri işe yaradı

Sivas'ta bayram tedbirleri işe yaradı
Sivas'ta bayram tedbirleri işe yaradı

SİVAS, (DHA) - SİVAS'ta  9 günlük bayram tatili, alınan emniyet tedbirleri etkili sonuçlar verdi. 

Trafik yoğunluğunun önemli oranda artış gösterdiği Ramazan Bayramı tatilinde, sürücülerin karayollarında rahat ve güvenli şekilde seyahat edebilmeleri, olası trafik kazalarının asgari seviyeye düşürülebilmesi için; toplamda 201 trafik personeli, 68 resmi polis ve jandarma trafik timleriyle gerekli tedbirler alınarak, çalışma gerçekleştirildi.

Bayram süresince trafik kazalarını en aza indirgemek amacıyla alınan yoğun trafik tedbirleri sayesinde; sürücüler kentin birçok kontrol noktasında durdurularak, özellikle emniyet kemeri takmaları ve hız limitlerine uymaları hususunda bilinçlendirildi ve yorgun sürücülerin dinlendirilmeleri sağlandı.

Doğudan batıya, kuzeyden güneye transit yollarla bağlayan ve 933 km’lik karayolu uzunluğu bulunan Sivas'ta, günlük ortalama 70 bin araç güvenli bir şekilde seyahat etti.

Mülki sınırlar bakımından Türkiye'nin ikinci büyük ili olan ve Suşehri-Erzincan (D-100), Yıldızeli- Erzincan (D-200) ile Gürün ilçesinden geçen Malatya-Kayseri (D-300) güzergâhları gibi önemli karayolu ağını bünyesinde barındıran Sivas’ta, 1 adedi şehir içinde olmak üzere 2 adet ölümlü trafik kazası meydana geldi ve 2 kişi yaşamını yitirdi. Yine aynı dönemde 60 yaralanmalı kazada,138  kişi yaralandı.

Polis ve jandarma birimlerinin aldığı tedbirler sonucunda; son 5 yıldaki 9 günlük bayram tatillerine göre, ölümlü kazalarda yüzde 11, ölü sayısında yüzde 33, yaralanmalı trafik kazasında yüzde 21, yaralanmalarda ise yüzde 29 oranında azalma sağlandı.

Tüm illerde olduğu gibi, Sivas’ta da İçişleri Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu 'Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim', 'Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük' ve 'Dikkat Sizden Karne Bizden' kampanyaları ile farkındalık yaratılmaya çalışıldı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS