Sivas'ta iftar yemekleri evlere taşınıyor

Sivas'ta iftar yemekleri evlere taşınıyor
Sivas'ta iftar yemekleri evlere taşınıyor

SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediyesi günübirlik çalışan ve bu süreçte işlerine gidemeyen işçiler ve ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek servisi yapıyor.
Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bu yıl iftar çadırı kurulamayan Sivas'ta belediye ekipleri iftar yemeklerini evlere götürmeye başladı. Hayat Ağacı ve Gıda Bankası'nın yapmış olduğu yardımların yanı sıra Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin mahalle muhtarıyla yaptığı istişareyle Sivas genelinde 100’ün üzerinde aileye 350 adet iftar yemeği ikramında bulundu. Mahalle muhtarlarıyla birlikte iftar saatinden önce 22 ekiple yapılan dağıtım kısa sürede tamamlandı.
Ferhatbostan Mahallesi Muhtarı Muhabbet Olgaç "Böyle bir uygulama yaptığı için belediye başkanımız Hilmi Bilgin'e teşekkür ediyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimizin bu mübarek ayda yanlarında olmak dualarını almak çok güzel. Bu ince davranışı ve mahallemizi de unutmadığı için başkanımıza tekrar teşekkür ediyoruz' dedi.
Alibaba Mahalle Muhtarı İbrahim tozkoparan "Bu güzel çalışmadan dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu yıl iftar çadırı kuramadıkları için mağdur olan vatandaşlarımızın iftarlıkları evlere gönderiliyor. Mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum. Tabi bu yıl korona nedeniyle zor günler geçiriyoruz. Bu zor günlerde sadece iftarlık olarak değil; Başkanımız Hilmi Bilgin dezenfekte çalışmalarından, maske dağıtımına kadar bizlerin dolayısıyla da Sivaslı hemşehrilerinin yanında olmuştur. Gönül belediyeciliğini gönlümüzde yaşattığı için başkanımıza mahallem adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Koronavirüs nedeniyle sıkıntılı günler yaşandığına dikkat çeken Kılavuz Mahalle Muhtarı Ebuzer Akpolat ise "Gösterdiği bu ince davranışından dolayı Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e teşekkür ediyoruz. Bu zorlu günlerde çalışamayan mahalle sakinlerimiz var onlara destek olmak dualarını almak önemli. Başkanımızın o güzel gönlü var olsun" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS