Sivas'ta, perakende sebze halinde çalışmalar başladı

Sivas'ta, perakende sebze halinde çalışmalar başladı
Sivas'ta, perakende sebze halinde çalışmalar başladı

SİVAS, (DHA) - SİVAS’ta vatandaşların yoğun olarak kullandığı Perakende Sebze Hali’nde Sivas Belediyesi tarafından yenileme çalışması başlatıldı. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, hal esnafıyla bir araya geldi.
Bölge esnafı ve vatandaşlarla yapılan görüşmeler neticesinde şekillendirilen projenin ihalesi gerçekleştirilerek Mart ayı bitmeden çalışmalar başlatıldı. Sabah saatlerinde yıkım işlemine başlanılan halde incelemelerde bulunan Başkan Hilmi Bilgin, bölge esnafı ile de bir araya geldi. Hedeflenen süre içerisinde projenin tamamlanarak hizmete sunulması için ekiplerin çalıştığını belirten Başkan Bilgin, hava şartlarının elverişli olması durumunda 100 gün içerisinde projenin tamamlanacağını söyledi.

'10 MİLYON BEDELLİ PROJE'
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Bilgin, "Malumunuz bu bölge şehrimizin uzun yıllar gündemini meşgul etti. Biz göreve başladığımız andan itibaren süreç içerisine esnafımızı da dâhil ederek hem Sivasımız için önemli bir kültürü hal kültürünü yaşatmak hem de bu alanı modern bir hale getirecek bir projeyi şehrimize kazandırmak adına ekibimizle birlikte yoğun bir çalışma içerisine girdik. Çok farklı kurumları ilgilendiren bir süreci tamamladık Anıtlar kurulunun devrede olduğu bir süreçti projeyi hazırlamak yetmiyor anıtlar kurulundan da onay alınması gerekiyordu. Bu sureci proje aşamasının ilk anından itibaren şeffaf bir şekilde esnafımızla birlikte değerlendirerek hem projemizin içeriğini hem projemizin seyrini hep birlikte ortak akıl ve istişareyle yürüttük ve anıtlar kurulundan onaylandıktan sonra da projemizi ihale ettik. Yaklaşık 10 milyon bedelli projenin geçen yıl ihalesini gerçekleştirdik. Yine işe başlama sürecini de esnafımızla görüşerek ne zaman başlamamamız gerektiğini istişare ederek bugün buranın yıkım işlemini başlatmış olduk. Yıkım işlemlerine başlayınca da özellikle içeride bulunan perakendeci esnafımızın tezgâh sahiplerimizin mağdur olmaması adına eski buğday pazarının olduğu alana kapalı bir çadır kurarak hem hal esnafımızın işlerine devam edebilmelerini sağlamak hem de vatandaşlarımızın ürünlere ulaşmasını amaçladık. Projemiz tamamlanana kadar esnafımız orada hizmet vermeye devam edecek. Yine aynı şekilde perakende sebze halinin dış cephesinde bulunan dükkânlarımızda süreç içerisinde açık kalacak belki projenin seyrine göre belli bir dönem kapalı da olabilir ancak şu anda açık ve hemşerilerimize hizmet verecektir" dedi.
Başkan Bilgin’e gezisi sırasında Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, ÖZBELSAN Genel Müdürü Ahmet Kuzu, Plan Proje Müdürü Barış Terzioğlu da eşlik etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS