Sivas'ta uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele toplantısı

Sivas'ta uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele toplantısı
Sivas'ta uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele toplantısı

Uğur YİĞİT/SİVAS, (DHA) - SİVAS'ta kamu kurumları yöneticilerinin katılımıyla 2019 yılı 'Uyuşturucu ve Bağımlılık ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı' yapıldı.

81 ilde eş zamanlı olarak yapılan 'Uyuşturucu ve Bağımlılık ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı' Sivas'ta Valilik Ek Bina Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Sivas'ta paydaş kurumlar tarafından 2019'da yürütülen çalışmalar ve tedbirlerin anlatıldığı toplantıda, uyuşturucuyla mücadele kapsamında sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğinin önemi vurgulandı. Toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sunum yapılarak; 2019 yılında Sivas'ta bağımlılık ile mücadele hakkında yapılan çalışmalar, verilen eğitimler, sorunlar ve bilinçlendirmeye yönelik başlatılan projeler hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, 2019 yılı Aralık ayı itibariyle Sivas'ta metruk binaların tespit ve yıkım işlemlerinin devam ettiğini, bu kapsamda Sivas'ta 680 metruk binanın tespit edildiğini ve bunlardan 286'sının yıkıldığını, geriye kalan 394 adet binada da çalışmaların devam ettiğini belirtti. 2019 yılında Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi'nde 48'i kadın olmak üzere bin 128 vatandaşa hizmet verildiğini ifade eden Vali Ayhan, "Uyuşturucuyla mücadele kapsamında Yeşilay başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile işbirliğimiz devam ediyor. 2019 yılı içerisinde İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımızca il genelinde bin 343 park, 183 metruk bina ve 370 okul çevresinde kontroller yapılmıştır. 2019 yılı içerisinde başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere; ilgili tüm kurumlarımızla, sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede farkındalığı arttırmak amacıyla yürütülen bilinçlendirme faaliyetlerinde 137 bin 507 kişiye ulaşıldı. Gençlerimiz spora yönlendirilerek zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları için 'Spor Sivas Projesi' kapsamında 2019 yılında 396 turnuva ve müsabakaya toplam 32 bin 654 sporcu katılım sağladı. Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele kapsamında 2019 yılında yapılan çalışmalar aynı hassasiyet ve kararlılıkla 2020 yılı içerisinde de sürdürülecektir" ifadelerini kullandı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS