{$ day.Temps.HighTemp $} °

SİVTAŞ yem fabrikası hizmete girdi

SİVTAŞ yem fabrikası hizmete girdi
SİVTAŞ yem fabrikası hizmete girdi

Ayşe Mine EĞÜZ/SİVAS, (DHA) - SİVAS’ta Organize Sanayi Bölgesi’ne Sivas Belediyesi ve İl Özel İdaresinin ortaklığında kurulan SİVTAŞ Yem Fabrikası’nın açılışı törenle gerçekleştirildi.
Kent merkezi Organize Sanayi Bölgesi’nde vardiyalı sistemde 500 ton yem üretebilme kapasitesine sahip, günlük bin ton üretim yapmaya uygun alt yapısı olan, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemleri olmak üzere toplam 18 çeşit yem üretimi yapan SİVTAŞ Yem Fabrikası’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve İlden bazı protokol üyeleri katıldı.
Programda konuşan Vali Salih Ayhan, "İlimizde tarım ve hayvancılık konusunda lokomotif olacak, çiftçinin sürdürülebilir üretimi için güven salacak, gerektiğinde piyasa regülasyonunu sağlayacak, sözleşmeli üretimi destekleyecek bir yapı oluşturulması gerekliliği üzerinde tüm paydaşlarla hem fikir olduk. Sivas Belediyemiz ve İl Özel İdaremiz ortaklığında kurulan SİVTAŞ Teknik Tarım; böylesine bir hazırlık ve anlayışın ürünüdür. SİVTAŞ, 2019 yılında şehrimiz için belirlediğimiz Cumhuriyetin 100'üncü yılında 100 üretim ve istihdam kapısı hedefimizin en somut göstergesidir. SİVTAŞ gibi örnek bir modelin hayata geçmesinde her zaman yanımızda olan kıymetli vekillerimize, özellikle klasik belediyecilik anlayışının çok üstünde bir duruş göstererek bu yapıya güçlü bir şekilde destek veren Sivas Belediyemize, İl Özel İdaremize, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuza, Meslek Odalarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

‘500 TON KAPASİTE’
Açılan fabrikanın üretim kapasitesi hakkında bilgi veren Vali Ayhan, "Yem fabrikamız vardiyalı sistemde günlük 500 ton yem üretebilecek kapasitede. Alt yapımız günlük bin ton üretim yapmaya uygun. Mevcut kapasitemiz dolduğunda ilave ekipman desteğiyle kolaylıkla bin ton üretim yapabilecek durumdayız. Şu anda büyükbaş ve küçükbaş yemleri olmak üzere toplam 18 çeşit yem üretimimiz var. Ödenmiş sermayemiz 50 milyon. Sermaye artırımı yapılarak şirket sermayemiz 70 milyona çıkartıldı. Şu an piyasa değerimiz en az 100 milyon. 30 personelimiz var. 18 adet bayimiz var" diye konuştu.

'SİVASLILARIN BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR İŞ YOKTUR'
SİVTAŞ Yem Fabrikası’nın Sivas’a katkısından bahseden Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, "Sivas Belediyesi olarak 35 milyon TL’yi şirkete aktararak bu tesisin ortaya çıkmasında irade koyduk. Sivas olarak bütünleşir ve beraber olursak, doğruların etrafında siyasi görüşü bir kenara bırakıp ortak paydanın Sivas ve Sivas’a hizmet etmek olduğu noktasında birleşirsek Sivaslıların başaramayacağı hiçbir iş yoktur. Sivaslılar bir araya gelip ortak bir karar aldığı zaman burası gibi onlarca iş çıkar" ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini yesen İl protokolü ardından SİVTAŞ Yem Fabrikası’nı gezdi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS