STSO'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na 480 bin lira destek

STSO'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na 480 bin lira destek
STSO'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na 480 bin lira destek

SİVAS, (DHA) -  SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Milli Dayanışma Kampanyası'na 480 bin lira katkı sağlarken, 2 bin koli de gıda paketi desteği verdi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO)Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Vali Salih Ayhan'ı makamında ziyaret etti. Sivas’ta, Valilik, Belediye, Emniyet, Sağlık Müdürlüğü ve sağlık çalışanlarının koordineli bir şekilde salgın sürecini yönettiğine dikkat çeken Mustafa Eken, "Birlik ve beraberliğe son derece ihtiyacımız olan bu günlerde valimiz öncülüğünde Sivas'ta güzel işler yapılıyor. Bu süreçte olumsuz etkilenen esnafımız, tüccarımız var. Devletimiz bu konuda yeni tedbir paketleri hazırlayarak esnafımız ve tüccarımıza yardımcı oluyor. Umuyorum bu süreci birkaç ay içinde atlatıp Türkiyemiz büyük bir sınavdan geçerek eski günlerine dönecektir. Yaşadığımız süreçte Valiliğimiz öncülüğünde başlatılan çalışmayla Ramazan ayında evinde ekmeği olmayan kimse kalmayacaktır. Bu süreçte esnafımıza ve çalışanlarımıza yönelik ayni ve nakdi destekler çok önem arz etmekteydi. Sağ olsun Valimiz ve Belediye Başkanımız bu konuda gerekli destekleri sağlıyor" dedi.

'ÜYELERİMİZE NEFES KREDİSİ VERİLECEK'

STSO Başkanı Eken, oda meclisi ve istişare kurulu üyelerinin bir kısmının katkıları ile 2 bin koli gıda paketi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Biz bize yeteriz" kampanyasına 480 bin bin lira destek verdiklerini belirterek, "Ayrıca 200 bin TL tutarında gıda çekleri hazırlatarak onları da ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdık. Odamız üyelerinin talep beklentilerini raporlar haline getirerek TOBB başta olmak üzere ilgili kurumlarımıza ilettik. Bir çoğuna çözüm üretildi. Üyelerimize yönelik 100 bin adet ücretsiz maske dağıtımı yapacağız. Önümüzdeki günlerde TOBB öncülüğünde odamızın tüm imkanlarını seferber ederek üyelerimizin kullanabilmesi için 50 ile 100 bin lira arasında nefes kredisi imkanı sağlayacağız. Bu konuda gerekli açıklamayı ilerleyen günlerde yapacağız. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen meclis üyesi arkadaşlarıma, istişare kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. Sivas Ticaret ve Sanayi odası olarak her zaman devletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum" diye konuştu.
Sivas'ta yardımların devam ettiğin belirten Vali Salih Ayhan ise, "İlimizin en örgütlü ve en fazla iş istihdamı sağlayan iş insanlarından oluşan Ticaret ve Sanayi Odamız da bu sürece kayıtsız kalmadı. Oda başkanımızın çağrısıyla 2 Bin koli gıda yardımı Vefa Sosyal Destek Grupları'na aktarıldı. Cumhurbaşkanımızın 'Biz bize yeteriz Türkiyem' sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na da odamızın 480 bin lira desteği oldu. Ben kendilerine ve üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS