{$ day.Temps.HighTemp $} °

Vali Ayhan belediye projelerini yerinde inceledi

Vali Ayhan belediye projelerini yerinde inceledi
Vali Ayhan belediye projelerini yerinde inceledi

SİVAS, (DHA) - SİVAS Valisi Salih Ayhan, belediyenin şehrin birçok noktasında başlatmış olduğu projeleri yerinde inceleyerek Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den bilgi aldı.
İlk olarak Şeyh Şamil Spor Kompleksini inceleyen Başkan Bilgin ve Vali Ayhan bölgeye değer katacak proje işçilerle sohbet etti. Ardından 6 kilometre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet yolu ile 800 adet nitelikli ağaçlandırma çalışmasının yapıldığı Necmettin Erbakan Bulvarında yürüyüş yapan ikili, burada incelemelerde bulundu.
Saatte 1700 aracın geçiş yaptığı İstiklal Caddesi ve Abdulvahabi gazi caddesinin kesiştiği noktada yaşanan trafik yoğunluğunu azaltarak konforlu ulaşım imkânı sağlayacak Tapu Kavşağı altgeçit projesini yerinde inceleyen Başkan Bilgin ve Vali Ayhan projenin 4 Eylül tarihinde tamamlanacağını ifade etti.
Daha sonra Yenişehir'de 15 bin metrekare alan üzerine inşa edilen içerisinde kapalı otopark, personel için yemekhane, spor salonu, eğitim salonu, dinlenme salonu, simülasyon odası, 3 misafirhane, teknik servisler, idari birimler ile 9 yatak odası bulunan ve açık alanında ise yine otopark, halı saha, tatbikat alanı, pergolalar, eğitim parkı, çocuk oyun alanı ve spor alanının inşa edileceği yeni itfaiye binası inşaatını gezdi.
İkili daha sonra Kızılırmak Projesi kollektör hattı projesi, Amatör Spor Kulüpleri ve Amatör evi, Yumurtepe Bölge Parkı ile Perakende Sebze Halini yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Gezi sonrası açıklamalarda bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan, "Belediye Başkanımız ve ekibimizle birlikte belediyemizin bizzat yürüttüğü projeleri yerinde incelemek üzere bir araya geldik. Bu projelerin her biri gerek şehrin ekonomisine gerek turizmine gerek sosyal hayatına gerekse de sportif hayatına gencine yaşlısına bu şehirde yaşayan herkese hitap eden projeler. Projelerimizin maddi değerlerine baktığımız zaman 200 milyonun üzerinde 8 ayrı projeyi hayata geçiriyoruz. Yapılan bu çalışmaları gezerken heyecan duyduğumu itiraf etmek istiyorum. Projeler tamamlandığında Sivas'ımıza ve şehrimize değer katacak önemli yatırımlar. Bu projelerde emeği olan başta Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel projeleri hep birlikte el birliği güç birliğiyle hayata geçireceğiz" dedi.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, "Her çalışma şehrimize ve bulunduğu bölgeye değer katacak bir anlamı ifade eden bir hikâyesi olan projelerdir. İnşallah bugün ihalesini yapıp tamamladığımız ve önümüzdeki süreçte de ihale aşamasında olan projelerdir. Tamamlandığında Sivas söz verdiğimiz gibi Sivas’ta yaşayan hemşerilerimizin kendilerini mutlu hissedeceği daha gelişmiş bir şehir, daha kalkınmış bir şehir ve yeni dönemin şehircilik ruhuna uygun eserleri tek tek hayata geçiriyoruz. Yönetim anlayışı olarak hep şunu söyledik; 'Az konuşacağız, çok çalışacağız. Bizim adımıza konuşacak eserler inşa edeceğiz'. Bugün gezmiş olduğumuz 7 proje ve devam eden projeler ki önümüzdeki uygun bir vakitte inşallah diğerlerini de gezme imkânı buluruz. Tamamen şehrimizin ihtiyaçlarına insana dokunan insan merkezli ve hemşerilerimizin yaşam kalitesini artıracak şehircilik anlayışıyla zaten Sivasımızın oturmuş olduğu bir şehircilik kültürü var. Bunu da daha ileriye götürecek ve önümüzdeki süreçte hızlı trenle birlikte bu şehirde oluşabilecek nüfus yoğunluğuna ve iç turizmine de katkı sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz. Ben bu noktada belediye plan proje ekibimize, fen işleri ekibimize ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza, yüklenici firmalarımıza ve desteğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Çünkü her projenin bir maliyeti var. Bazı noktalarda esnafımızla, okullarımızla, kurumlarımızla ortak çalışıyoruz. Bu noktada hemşerilerimizin göstermiş oldukları fedakârlıktan dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede kazasız belasız projelerimiz tamamlanmış olacak ve Sivas her bir projenin açılışını yaptığımız zamanda yeni bir değer kazanmış olacak. Herkese çok teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS