AB proje kampı ve dış ilişkiler çalıştayı, Çorlu’da düzenlendi

AB proje kampı ve dış ilişkiler çalıştayı, Çorlu’da düzenlendi
AB proje kampı ve dış ilişkiler çalıştayı, Çorlu’da düzenlendi

Şafak TAŞOYAR /TEKİRDAĞ,(DHA)- TRAKYA Belediyeler Birliği organizasyonuyla düzenlenen AB Proje Kampı ve Dış İlişkiler Çalıştayı, 28-29 Haziran tarihlerinde, birlik üyesi belediyelerin proje departmanlarına bağlı personelinin yoğun katılımıyla Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde gerçekleştirildi.

İki gün süren ve yerel yönetimler adına son derece faydalı geçen kamp programında Avrupa Birliği (AB) projeleri ile ilgili çokça detay AB Başkanlığı uzmanları ve Türkiye Belediyeler Birliği Proje ve Finans Müdürü Cemal Baş tarafından tüm kriterleriyle personele anlatıldı ve proje eğitimi verildi. Organizasyona Trakya Belediyeler Birliği Bilim Kurulu Üyeleri Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker ve Trakya Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir’de sunumlar yaparak katılım sağladı.

ALBAYRAK: YOĞUN KATILIM MUTLULUK VERİCİ

Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AB Proje Kampı ve Dış İlişkiler Çalıştayı programında yaptığı konuşmada, Trakya Belediyeler Birliği’nin yerel yönetimler adına kaliteli hizmet anlayışıyla çok önemli işlere imza atmaya devam ettiğini söyledi. Başkan Albayrak, “Üye belediyelerimize hizmetlerimize var gücümüzle durmaksızın ediyoruz. İcra etmiş olduğumuz AB Proje Kampı ve Dış İlişkiler Çalıştayı programımıza sizlerin yoğun katılım ve ilgisini görmek bizler için son derece memnuniyet verici bir durum. Bu çalışmamızla belediyelerimize kendi projecilerini yetiştirme fırsatı sunmuş olduk. Bu vesileyle belediyelerimize bağlı personelimiz proje çalışmaları anlamında alternatif kaynaklar üretebilmelerine, kapasitelerini geliştirebilmelerine, dış ilişkiler stratejilerini belirlemelerine ve kapasitelerini daha da artırmalarına katkıda bulunmuş olduk” dedi.

KÜRÜMOĞLU: ÇOK ÖNEMLİ SÜREÇLERİN TOHUMLARINI ATIYORUZ

Trakya Belediyeler Birliği Müdürü Cemal Ogün Kürümoğlu da, AB ve benzeri fonları elde ederek yerel yönetimlerin hizmet kalitesini artırmanın, alternatif kaynaklar yaratmanın son derece önemli olduğunu söyleyen Kürümoğlu, “Bu organizasyonu düzenliyor olmakla çok önemli süreçlerin tohumlarını atmış bulunuyoruz.  Trakya Belediyeler Birliği olarak sizleri çok önemsiyoruz. Proje kampımız ve dış ilişkiler çalıştayımızın kapsamlı ve geliştirilmiş versiyonlarını ilerleyen zaman içerisinde icra edeceğimizi şimdiden belirtmek isterim” diye konuştu.

İki günlük AB Proje Kampı ve Dış İlişkiler Çalıştayı programında konuşmacı olarak bir çok isme yer verildi.  

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS