Akıllı bisikletler, Namık Kemal Üniversitesi'nde hizmete başladı

Akıllı bisikletler, Namık Kemal Üniversitesi'nde hizmete başladı
Akıllı bisikletler, Namık Kemal Üniversitesi'nde hizmete başladı

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi içindeki ulaşımı kolaylaştırmak üzere daha önce 4 ayrı noktada hizmete sokulan Akılıl Bisiklet İstasyonu'nun 5'incisi hizmete girdi.


Akıllı Bisiklet İstasyolu'nun hizmete sokulması törenine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Uzunlar, Sabri Çınar ve Şenol Karaküçük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerinin talebi üzerine bir çalışma yapıldığını ifade eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, "Üniversitemiz içinde özellikle fakülteler arasında ve giriş çıkışlarda genç arkadaşlarımızın bisiklet ihtiyacını karşılayabileceği, gidiş dönüşlerini daha hızlı yapabileceği bir alan talep edilmesi üzerine Süleymanpaşa Belediyesi olarak bu konu ile ilgili bir çalışma yapmak istedik. Birinci etabını yaptığımız bu çalışma doğrultusunda öğrencilerimizden talep olursa devamını da getiririz. Bisikletlerin öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, "Süleymanpaşa Belediyesi'nin vermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize yönelik önemli bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Her zaman bize destek olan Sayın Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'e ve kıymetli Başkan Yardımcılarına çok teşekkür ediyorum. Bu ve bunun benzeri destekler inşallah devam edecek. Spor ve sanat insanları bütünleştiren, birleştiren önemli dallardır. İnşallah daha da önemli hizmetler devam edecek, şimdiden bayramınızı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.


Açılı konuşmalarının ardından açılış kurdelesi hep birlikte kesilirken Başkan Yüksel ve Rektör Şahin bisikletlerin ilk sürüşünü yaparak sistemi test etti.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS