Başkan Yüksel: Yerel kültürlerimiz şehrimize değer katıyor

Başkan Yüksel: Yerel kültürlerimiz şehrimize değer katıyor
Başkan Yüksel: Yerel kültürlerimiz şehrimize değer katıyor

 

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile bu yıl 17'ncisi düzenlenen Geleneksel Yayla Şenlikleri kapanış töreni ile sona erdi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yerel kültürlerin şehre değer kattığını söyledi.

Geleneksel Yayla Şenlikleri Kapanış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Karadeniz Halk oyunları topluluğu'nun gösterisi ile devam eden program protokol konuşmaları ile sürdü. Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Akyüz, şenliğin geçtiğimiz yıl salgın tedbirleri nedeniyle yapılamadığını, bu yıl Tekirdağ Valiliği ve Süleymanpaşa Kaymakamlığının izinleri, Süleymanpaşa Belediyesi'nin destekleri ile gerçekleştirilebildiğini ifade ederek, dernek yönetim kurulu ve kadın kolları başta olmak üzere şenliklerin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Karadeniz Mahallesi Muhtarı Muzaffer Batıkan da şenliklerin kaynaştırıcı gücüne değinerek zor şartlar altında da olsa şenliğin yapılmasının sevindirici olduğunu belirtti.

YÜKSEL: YEREL KÜLTÜRLERİMİZ ŞEHRİMİZE DEĞER KATIYOR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, "Süleymanpaşamıza geçmişte ya da yakın zaman önce ülkemizin dört bir yanından gelip yerleşmiş ve burada bizlerle birlikte yaşayan tüm hemşehrilerimiz bizim değerimizdir. Onların yerel kültürlerini, değerlerini yaşatarak Süleymanpaşamızın kültürüne katkı vermelerinden mutluluk duyuyoruz. Karadeniz kültürü, lezzetleri, müzikleri eşliğinde dört gün boyunca bu alanda şehrimizde yaşayan binlerce insanımız hem eğlendiler hem farklı kültürlerin zenginliğini yaşadılar. Bu yıl salgın koşullarında yapabildiğimiz şenliğimizi önümüzdeki yıl çok daha büyük bir organizasyonla gerçekleştireceğiz inşallah. Şenliğimizin gerçekleştirilmesinde emeği geçen dernek üyelerimize, belediye çalışanlarımıza ve destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya da şenliğin yapılmasının, ilçede koronavirüs vakalarının düşüklüğü sayesinde mümkün olduğunu ifade ederek, sağlık çalışanlarına, salgın tedbirlerini eksiksiz uygulayan vatandaşlara, şenliğin organizasyonunda emeği ve desteği olan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Muharrem Akyüz, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'e Karadeniz kemençesi hediye ederek şenliğin organize edilmesinde Süleymanpaşa Belediyesi'nin desteklerine teşekkür etti. Konuşmaların sona ermesi ile dört gün boyunca kesintisiz süren horonla eğlence gece boyunca devam etti.
 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS