Çerkezköy TSO'da eğitimler sürüyor

Çerkezköy TSO'da eğitimler sürüyor
Çerkezköy TSO'da eğitimler sürüyorÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın (Çerkezköy TSO) ikinci dönem eğitimleri, Seyyal Hacıbekiroğlu'nun anlatımları ile 'Tercih edilen insan, çalışan, yönetici olmak' eğitimi ile başladı. 

Çerkezköy TSO Konferans Salonunda gerçekleşen 'Tercih edilen insan, çalışan, yönetici olmak' eğitimi her sektörden katılımcıyı ağırladı. Eğitimi veren Seyyal Hacıbekiroğlu, dünyada ciddi bir değişim, dönüşüm yaşandığını, belirterek, "Örneğin 10 yıl önce bizlere imkansız gelen robotlar artık hayatımızın her alanında yer alıyor. Hatta çok yakın bir süreçte, çok sayıda insanın yaptığı bir iş; tek bir robotun kullanımı ile gerçekleştirilecek. Bu süreçte bizim de kendimizi iyi bir noktada konumlandırmamız gerekiyor. Biz bir şeye heves ediyoruz. Hatta oldukça hızlı motive oluyoruz ve harekete geçiyoruz. Ancak bu hevesimizi davranışa dönüştürme disiplinimiz maalesef yok. Ve tekrar etmenin sihrinin farkında değiliz. Tekrar edilmeyen her şey unutulmaya mahkum" dedi. 

HACIBEKİROĞLU: KENDİNİZİ DİNLEYİN
Tercih edilen çalışan veya yönetici olmanın ilk adımının tercih edilen insan haline gelmek olduğunu katılımcılarla paylaşan Hacıbekiroğlu, "Kendimizle iletişimimiz iyi değilse pozitif kalmamız mümkün değil. Önce kendinize zaman ayırın ve kendinizi dinleyin. İnsanları, doğayı, her canlıyı dinleyin. Sabırlı olun. Niyetinizi, amacınızı ve bunların sonucunu tekrar tekrar gözden geçirin. İnsanlar hakkındaki yargılarımızın, aslında aynılarının kendi datamızda var olduğu için geldiğini asla unutmayın" dedi.


UNVANLARINIZIN HAKKINI VERİN
Katılımcılarla güncel ve bilimsel verileri de paylaşan Hacıbeliroğlu, "Samimi, adil, sevgi dolu, saygılı, dürüst, cesur, bilgili, ilgili, öğrenen, yardım ve iyilik eden olmayı bir davranış haline getirin. Her şeyde kendinize dönüp bakın. Kendinizi sevin, saygı duyun ve her kendi eksik yönlerinizi görün, fırsata dönüştürün. Sürekli ve yeniden öğrenin. Online eğitimler alın. Sıkı/derin çalışın. Ertelemeyin. Konuşmanız, davranışlarınız, bilginiz, nezaketiniz, sevginiz ve niyetinizle iz bırakın. Sosyal sorumluluklar edinin. Sosyal medyada yararlı hesapları takip edin. Düşünün, sorgulayın, vazgeçmeyin, şikâyet etmeyin, sahip olduklarınıza minnet duyun.Unvanlarınızın hakkını verin, sizin yapış şeklinizle onlar anlam bulsun" dedi.

Katılımcıların sorularının da yanıtlandığı eğitim sertifika dağıtımı ve hatıra fotoğrafı çekimin ardından sonra erdi. 


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS