Güney Kore firması, maske ve eldiven hediye etti

Güney Kore firması, maske ve eldiven hediye etti
Güney Kore firması, maske ve eldiven hediye etti

Şaban KARDEŞ/ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Güney Kore menşeli Hyosung İstanbul Tekstil, kamu kurumlarında kullanılmak üzere 10 bin adet maske ve 10 bin adet nitril eldiven hibe etti.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Hyosung İstanbul Tekstil firması Çerkezköy Kaymakamlığı'na 10 bin adet maske ve 10 bin adet nitril eldiven hibe etti. Eldiven ve maskeler Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban'a teslim edildi. Hyosung İstanbul Tekstil'e ülkemizin koronavirüs ile etkin bir şekilde mücadele ettiği bu süreçte yaptığı bu anlamlı bağış dolayısıyla teşekkür eden Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, "Maske ve eldivenlerin biner tanesi kaymakamlık bünyesinde kamu kurumlarında kullanılacak. Kalan 9 bin maske ve9 bin nitril eldiven, bu süreçte özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımız tarafından kullanılmak üzere Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne teslim edilecek" dedi. 

'HER ZAMAN YANINDAYIZ'
Hyosung İstanbul Tekstil Genel Müdürü Mun Seon Kim, Türkiye'nin ve bölgenin, iyi gününde ve tüm kötü günlerinde, kendilerini buranın bir vatandaşı sayarak, her zaman hem bölge halkının hem de tüm vatandaşların yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Kim, "Bizler Hyosung İstanbul Tekstil olarak, her zaman 'Al sancağın dalgalandığı' bu ülkenin yanı başında, bu ülkenin ve vatandaşının hizmetkarı olarak, gururla hem üretim yapmaya hem de halka hizmet etmeye devam edeceğiz. Türkiye, koronavirüsle çok iyi bir şekilde iyi bir şekilde mücadele ediyor. Diğer ülkelere göre çok önceden gereken önlemleri aldı. Hyosung İstanbul Tekstil firması olarak bizler de tüm çalışanlarımız ve bölge halkı için gereken önlemleri çok önceden aldık" dedi. 

'EN UFAK BİR RİSK DAHİ GÖZ ARDI EDİLMİYOR'
Fabrikanın günde 2 kez dezenfekte edildiğini, tüm çalışanların sağlık durumunun çevre ve sağlık birimi tarafından yakından takip edildiğini kaydeden Mun Seon Kim, çalışanların servislere binmeden ateşlerinin ölçüldüğünü, en ufak bir riskin dahi göz ardı edilmediğini, tüm çalışanlar için günlük maskeler ve dezenfektanların temin edildiğini söyledi. Kim, bu süreçte, her şeye rağmen üretime devam eden tüm fabrika çalışanlarını ve diğer fabrikalarda çalışan emekçileri de tebrik etti.

Çerkezköy'deki kamu kurumlarının medikal ihtiyaçlarına diğer fabrikaların da destek olması çağrısında bulunan Kim, "Her bir fabrikamız 10 bin adet maske ve 10 bin adet eldiven yardımı yapsa, 100 fabrikada 1 milyon ürüne ulaşırız. Bu da bölge kamu kuruluşlarının maske ve eldiven ihtiyacını, belirli bir süre fayda sağlayacaktır. Bugün birlik olma günüdür, hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında dimdik durma günüdür" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS