Süleymanpaşa Belediyesi, ilçeyi yeniden imar ediyor

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçeyi yeniden imar ediyor
Süleymanpaşa Belediyesi, ilçeyi yeniden imar ediyor

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ'ın merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediyesi, en güzel sahil şeritlerinden birine sahip olan Altınova Mahallesi'ni yeniden imar ediyor. İlçenin iki yakasını birbirine bağlayacak üç menfez çalışmalarını sürdüren belediye, kırsal mahallelere de acıl yol müdahalesinde bulunuyor.

Uzun yıllardır bakımsızlık nedeniyle kaderine terk edilmiş bir görünüme sahip olan Altınova Sahili, Süleymanpaşa Belediyesi'nin yürüttüğü çalışmalarla yeni bir görünüme sahip oluyor. Sahil şeridinde gerçekleştirilen iyileştirme, yenileme ve düzenleme çalışmaları hız kesmeden sürerken, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de sahilde yürütülen çalışmaları yerinde takip ederek planlamalarda bulunuyor. Altınova sahil iyileştirme çalışmalarının yanı sıra yeni projeler de uygulama aşamasına getirildi. Altınova Kapalı Pazaryeri projesi ve engelli çocukların ve ailelerinin yararlanacağı Engelsiz Park projeleri için düğmeye basıldı. Her iki projenin hayata geçirileceği alanlarda incelemelerde bulunan Başkan Yüksel, Altınova Mahallesi'ne büyük değer katacak olan projelerin en kısa sürede kullanıma sunulabilmesi için tüm imkânları seferber ediyor.

YÜKSEL: ŞİMDİDEN ALTINOVA SAKİNLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel,  "Altınova sahil kesiminde yürüttüğümüz yenileme ve düzenleme çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Bölgede yürüttüğümüz çalışmalarla, inşallah, Altınova sahilimiz ismine yakışır, altın gibi bir görünüme kavuşacak. Ayrıca, Altınova mahallemize kazandıracağımız Kapalı Pazar Yeri Projemize de 'Bismillah' diyerek başlıyoruz. Çalışmaların yürütüleceği alanda incelemelerde bulunarak, planlamalarımızı yaptık. Yine Altınova Mahallesi sakinlerimiz için ve özellikle de engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun özelliklerde inşa edeceğimiz Engelsiz Park projemize 'Bismillah' diyoruz. Kısa zamanda yapımını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağımız projelerimiz, şimdiden şehrimize hayırlı olsun" dedi.

MENFEZ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından şehrin iki yakasını birbirine bağlamak amacıyla gerçekleştirilen üç menfez çalışması sürüyor.
Hürriyet Mahallesi Kar Sokak, Cumhuriyet Mahallesi Güneş Evler Sokak ve Bahçelievler Mahallesi TOKİ bölgesinden geçerek TOKİ ve Namık Kemal Üniversitesi arasından geçen derenin üzerine bu noktalarda yapılacak olan menfezlerle hem şehrin trafik sorunu hafifletilecek hem de ulaşımda doğal akış sağlanmış olacak.

Başkan Yüksel, "Şehrimizde dere ve dere yatakları nedeniyle ikiye bölünmüş mahallelerimizin sokaklarını, karşılıklı araç geçişine uygun hale getirecek olan menfezlerimizin yapımı sürüyor. Çok yakında çalışmalarını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağımız menfezlerimizi inceleyerek, ekiplerimize kolaylıklar diledik" dedi.

KIRSAL MAHALLELERE ACİL YOL MÜDAHALESİ

Süleymanpaşa Belediyesi, kış şartlarının bastırmasından önce kırsal mahallelerde ulaşım sıkıntısı yaşanmaması için muhtarlıklardan gelen talepleri de karşılıyor. Barbaros Mahallesi Şenova Sokak'ta gerçekleştirilen malzeme serimi ile sokağın çamur nedeniyle ulaşıma kapanmasının önüne geçilmesinin ardından, Ortaca Mahallesi'nden gelen talep üzerine birçok sokakta çamurlu yolların üzeri küvenen olarak tabir edilen malzeme ile kaplanarak köy içi ulaşımın aksamasının önüne geçildi.
Acil müdahale olarak gerçekleştirilen malzeme seriminin ardından, malzeme serilen sokakların, Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün yol yapım programına uygun olarak asfalt ya da kilit taşla kaplanarak kalıcı çözüm üretileceği ifade edildi.
Süleymanpaşa Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğü'ne kırsal mahalle muhtarlarından iletilen taleplerin değerlendirilmeye devam ettiği, gelen taleplerin belirli bir düzen içinde gerçekleştirilmekte olduğu belirtildi

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS