Tekirdağ'da okulların temizliğini denetimli yükümlüler yaptı

Tekirdağ'da okulların temizliğini denetimli yükümlüler yaptı
Tekirdağ'da okulların temizliğini denetimli yükümlüler yaptı

 


Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ'ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde okullarda yarı yıl tatili süresince temizlik ve bakım çalışmalarını Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde bulunan yükümlüler yerine getirdiler.


Süleymanpaşa ilçesinde bulunan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Vali Enver Salihoğlu Ortaokulu ile Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi' nin yarı yıl tatili süresince temizlik ve bakım çalışmalarını Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde bulunan yükümlüler yerine getirdi. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, denetimli serbestlik kapsamında verilen kamuya yararlı bir işte çalışma yükümlülüğünün; kişilerin kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanmalarını, başkalarının haklarına saygı göstermelerini, iyileştirme ve topluma kazandırmayı esas alan önemli bir uygulama olduğunu söyledi. Karakoç, bu kapsamda da yarı yıl tatili süresince Süleymanpaşa ilçesinde belirlenen okullarda yürütülen çalışmaların yaz tatili dönemlerinde de yaygınlaştırılacağını belirtti. 


Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya Sancı ise Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında yükümlüleri kamuya yararlı işte ücretsiz çalıştırarak topluma kazandırmayı hedeflediklerini; böylece yükümlülerin toplumsal katılımları ile kurallara uymalarını, iş disiplini kazanmalarını ve bir meslek sahibi olarak yaşamlarında kendi işlerini kurmalarını veya bir iş edinmelerini hedeflediklerini ifade etti.

 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS