Belediye Başkanı Eroğlu, bakkal esnafı ile buluştu

Belediye Başkanı Eroğlu, bakkal esnafı ile buluştu
Belediye Başkanı Eroğlu, bakkal esnafı ile buluştu

Halil İbrahim YEL/TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Bakkallar- Manifaturacılar-Tuhafiyeciler Odasını ziyaret ederek, esnaflarla bir araya geldi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Bakkallar- Manifaturacılar- Tuhafiyeciler Odası öncülüğünde kent merkezinde faaliyet gösteren bakkallarla bir araya geldi. Esnaflarla sohbet eden Başkan Eroğlu, esnafların sıkıntı ve taleplerini dinledi. Başkan Eroğlu esnafa yönelik yaptığı konuşmasında, 20 yıl öncesine kadar devam eden mesleklerin birçoğunun günümüze ulaşmadığını söyledi.

Eroğlu, ''Teknolojinin gelişmesiyle birçok meslek hayatımızdan siliniyor. Benim çocukluğum babamın esnaf olmasından dolayı Gaziosmanpaşa Bulvarı civarında geçti. Behzat'tan yukarı kısımlar hareketliydi. Niksar yolundan aşağı kısımlar boştu. Şu anda ise tam tersi bir durum söz konusu. Esnafların çeşitlenmesi, daha farklı yer arayışları, yeni yapılaşma şehrin kuzey kısımlarında hareketliliğe neden oldu. Haliyle şehirler de değişiyor. Bizlere düşen görev şehrimizin diğer bölgelerinde de hareketliliği tutabilmek. Meydan Bölgesi, Behzat Bölgesi gibi yerleri daha da canlandırmak. Ardala Sokak, Kuyumcular Çarşısı, Yeraltı Çarşısı gibi eskiden hareketliliği bol olan alanlar şu anda tenhalaşmış vaziyette. Bu konuda başta bizler olmak üzere; sivil toplum kuruluşlarımıza, odalarımıza, esnaflarımıza çok önemli görevler düşüyor. Yereldeki esnaf güçlenirse şehir daha da güçlenecektir. Ne yapıyorsak Tokat’ımıza, şehrimize yapıyoruz. Tokat’ı seviyorsak, birbirimize sahip çıkmalıyız. Yereldeki esnafımıza bizlerin sahip çıkması gerekiyor. Esnafımıza da büyük görevler düşüyor bu konuda. Bütün bunlarla alakalı, esnaflarımızın taleplerini görüşecek, konuşacak ve çözeceğiz'' dedi.


'KALDIRIM İŞGALLERİNİ ÖNLEYECEĞİZ'

Kaldırım işgallerinin de önüne geçeceklerini kaydeden Eroğlu, "Kaldırım işgalleri konusunda esnaflarımızın kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor. Seyyarlar konusunda da rahatsızlıklarımız var. Bir taraftan esnaf vergisini verip, dükkân kirasını ödeyerek kazanmaya çalışırken öte yandan seyyarlar vergisiz kazanç sağlıyorlar. İşte bu sorunları inşallah birlikte çözeceğiz. Amacımız Tokat’a, Tokatlıya hizmet etmek" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS