Erbaa'da bayram temizliği

Erbaa'da bayram temizliği
Erbaa'da bayram temizliği

İbrahim UĞUR/ERBAA (Tokat), (DHA) - TOKAT’ın Erbaa ilçesinde belediye yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle ilçe genelindeki park, bahçe ve mezarlıklarda temizlik çalışması başlattı.

İlçede Kurban Bayramı öncesi zabıta, veteriner hekimler ve temizlik işleri ile bir dizi tedbirler alan Erbaa Belediyesi, bayram süresince çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği park, bahçe ve mezarlıkların temizlenmesi için çalışma başlattı.

Bayram öncesi gerekli hazırlıkları yaptıklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl  "Yaklaşan Kurban Bayramı münasebeti ile ilçemizde halkımızın sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi için her türlü tedbirleri almaya devam ediyoruz. Kurbanlık hayvanlar, kurban pazarı ve kurban kesim yerleri ile ilgili aldığımız tedbirler sonrasında şimdi de halkımızın ziyaret edeceği mezarlıklarımızı ve park bahçelerimizi temizliyoruz. Biliyoruz ki zaten bu ve buna benzer çalışmalar belediyeciliğin rutin işleridir. Hani evlerimizde, annelerimiz evimiz ne kadar temiz olursa olsun bayram yaklaşınca farklı bir temizlik yapıyor, işte bizim çalışmalarımız da o misal devam ediyor. Bizler temizliğin İslam inancının ve Türk töresinin temel yapı taşlarından en önemlilerinden biri olduğu bilinci ile hareket ediyor ve çalışmalarımızı bu anlayışla planlıyoruz" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS