Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa'da kamyoncu esnafıyla buluştu

Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa'da kamyoncu esnafıyla buluştu
Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa'da kamyoncu esnafıyla buluştu

Halil İbrahim YEL/TOKAT, (DHA) - MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa ilçesinde kamyoncularla bir araya geldi. Bulut, "Biz mücadelemizi parti taassubu ile yapmıyoruz, bir Anadolu evladının sorununu çözmek, onlara destek olmak için yapıyoruz" dedi.
Erbaa’da Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Tacettin Ayasun ve kamyoncu esnafı ile bir araya gelen MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, "Rızkını ve nafakasını uzun yolda arayan esnafımızın sıkıntılarına şahitlik ettik. Sorunlarını haksızlığa uğrayan muhataplarından tek tek dinleyelim istedik. Daha sonra da ülke gündemine taşıyalım istedik. Tokat’ta yaptığımız toplantıda bir rapor talep etmiştik, raporda bize takdim edildi. Bize intikal eden sorunlarını MHP genel merkezine vakit kaybetmeden aktardık'' dedi. 
Kamyoncu esnafının sorunlarını yurt genelinde gündeme geçirmek için harekete geçtiklerini, diğer il milletvekillerinin de sorunları yerinde takip etmeye başladıklarını aktaran Yücel Bulut, "Diğer milletvekillerimizle de görüştük, sahada olan arkadaşlarımız bölgelerindeki kamyoncu esnafımızın sorunlarını dinlemeye, toplantı yapmaya başladılar. Milletvekillerinin olmadığı yerde belediye başkanlarımız sorunları sahiplendi. Önümüzdeki hafta sorunu TBMM gündemine taşıyacağız" dedi.
Sorunu çözmenin yolunun örgütlü hareket etmeden geçtiğini kaydeden Yücel Bulut, "Mücadele etmediğiniz zaman yakında yok olursunuz. Siz yok olunca bunu büyük lojistik şirketleri yapacak. Alışveriş merkezlerinin yaygınlaşması konusunda bu durumu yaşadık. Yerel esnafını bitirecek bu tür organizasyonlardan uzak durulması gerektiğini gündeme getirdik. Fakat rant karşısında, rant çeteleri karşısında bizler çaresiz kaldık. Şimdi Tokat’ta AVM var. Orada da ekmeklerini kazananlar var. Ama Tokat’ın ana caddesinde dükkân sahipleri siftah yapamaz duruma geldi. Bunun bir başka benzeri sizin başınızda. Uluslararası lojistik şirketleri bu işin AVM’leridir. Üst üste gelen mevzuat değişiklikleri uyum sağlayamayan, sıkıntıları aşamayan nakliyeci esnafı bu şekilde giderse maksimum yüzde 60-70 oranında sahadan silinir. Bu durumu yaşamamamız için örgütlü hareket etmeniz, mücadeleyi bırakmamanız gerekir. Anadolu insanının derdi, bizim derdimizdir. Kararlılıkla sizi ve ekonominizi ayakta tutabilmek için birlikte mücadele edeceğiz. Lojistik sektöründe her gün yeni bir mevzuat değişikliği yapıldı. Kamyoncuların üzerinde rant alanını da engelleyecek bir sistem değişikliği isteyeceğiz. Bu insanlara kullanamayacağı teknolojiyi de zorlayarak daha sonra ceza kesmenin bir anlamı yoktur. Geçiş sürecinde eğitiminin devlet tarafından yapılması ve geçiş süresinin uzatılmasını isteyeceğiz” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS