Tokat Belediyesi'nden esnafa 536 bin lira ihtiyaç destek çeki

Tokat Belediyesi'nden esnafa 536 bin lira ihtiyaç destek çeki
Tokat Belediyesi'nden esnafa 536 bin lira ihtiyaç destek çeki

Halil İbrahim YEL/TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi olarak, 1072 esnafa karşılıksız 500'er TL'lik destek çeki verdiklerini söyledi.
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Belediye Sosyal Tesislerinde Esnaf Odaları Başkanları ile yaptığı toplantı sonrasında, koronavirüs kapsamında iş yerleri kapanan, işleri aksayan esnafa destek olmak, bir nebze olsun ihtiyaçlarını gidermek, esnafın her daim yanında yer almak amacıyla 1 ay boyunca 2 milyon TL'lik sosyal destek paketi dağıtılacağını söyledi.
Tokat Belediyesi olarak halkın vatandaşın yanında olmayı arzu ettiklerini belirten Eroğlu, "Desteklerimizi sunmak, katkı sağlamak amacıyla bir aylık süre içerisinde yaklaşık 2 milyon TL'lik sosyal destek paketimizle şu anda sahada şehrimizin sokaklarında insanlarımızın yanlarında olmak için yollara düştük. Gıda paketlerimizle ihtiyaçlı insanlarımıza yardım etmeye, nakit noktasında ihtiyacı olan hemşerilerimize ve ayrı bir çalışma ile esnaflarımıza destek olmaya karar verdik. Hep birlikte yapmış olduğumuz istişareler doğrultusunda 1072 esnafımıza 500'er TL'lik destek çeki vermenin kararını vermiş bulunmaktayız. Bütün oda başkanlarımızdan, ihtiyaçlı olduğunu düşündüğümüz esnaflarımızın isim listesini istedik. Bu listedeki isimlere ihtiyaç destek çekimizi 3-4 gün içerisinde teslim ederek destek olacağız. İnşallah bu süreci hep birlikte aşacağız. Bu bir aylık süreçten sonra yine bize ne düşerse taşın altına değil elimizi gövdemizi koymaya hazırız. Bu süre içerisinde kiralarımızı üç ay faizsiz erteledik. Gerek şehirlerarası, gerekse şehir içindeki köy ve ilçe minibüslerimiz için ücret talep etmiyoruz. Pazarcı esnafımızdan işgaliye ücreti talep etmiyoruz gibi daha birçok konuda esnafımızın yanında olacak işlere imza attık. Sizlerin teklifleri doğrultusunda esnaflarımıza her türlü yardımı yapmaya hazırız. Esnaflarımızın yanında çalışan kalfa ya da çıraklara da ayrıca desteğimiz olacak. Devlet millet ele ele, biz bize yeteriz diyerek bu süreci atlatacak ve bu süreçten güçlenerek çıkacağız" dedi.
Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Çankaya ise; "Başkanımız esnafımızın sesi oldu. Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz her türlü çalışmaları yapıyorlar. Biz bize yeteriz kampanyası kapsamında yerel de neler yapabileceğimizi Başkanımızla istişare ettik. Komşusu açken, tok yatan bizden değildir düsturunu edinmiş bir milletin evladı olarak bizleri, esnaflarımızı asla yalnız bırakmayan başkanımıza teşekkür ediyorum. Ramazan ayı öncesi 1072 esnafımıza 500'er TL'lik yardım yapılacak. Belediye başkanımız bu yardımları evlerine kadar ulaştıracaklar. Tüm esnaf ve sanatkarımız adına bizleri yalnız bırakmayan başkanımıza teşekkür ediyorum. Daha güzel günler bizleri bekliyor" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS