Tokat Belediyesinden Kurban Bayramı bilgilendirmesi

Tokat Belediyesinden Kurban Bayramı bilgilendirmesi
Tokat Belediyesinden Kurban Bayramı bilgilendirmesi

Halil İbrahim YEL/TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşları bilgilendirdi. 

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kentteki kurban kesim noktaları, ücretsiz toplu taşıma, kurban bağışı, deri bağışı ve mezarlık ziyaretleri konularında bilgiler verdi.

Bayramın birinci ve ikinci gününde toplu taşımanın ücretsiz olacağını duyuran Başkan Eroğlu; "Bayramın birinci ve ikinci günü şehrimizde toplu taşıma ücretsiz olacak. Arife günü mezarlık ziyareti yapacak olan vatandaşlarımız için de ücretsiz otobüslerimiz olacak. Arife günü mezarlığa gidecek olan araçlar Cumhuriyet Meydanında hareket edecek ve bu araçlarda ‘Mezarlığa Gider’ levhası olacak. Ayrıca belediyemizin her bayram olduğu gibi bu bayram da belirlediği kurban kesim noktaları var. Vatandaşlarımız 42 mahallede bulunan 41 noktada kurbanlarını kesebilecekler. Bu yerler dışında kurban kesim işlemi yapanlara da 153 lira para cezası uygulanacak. Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından kurban kesim yerleri bayramın birinci gününe yetişecek şekilde hazırlanıyor" dedi.

Tokat Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kurban bağışlarının da kabul edildiğini belirten Eroğlu, "Ayrıca belediyemiz küçükbaş ve büyükbaş kurban bağışını da kabul ediyor. Her ikisi de 950 TL olarak belirlendi. Vatandaşımız keseceği veya bağış yapacağı bu hayvanı kesilirken görmek isterse kendisi de gelebiliyor. Vekalet verip kurbanı kesilirken görmek isteyen vatandaşlarımıza biz randevu veriyoruz. Kişi verilen saatte gelip kurbanı kesilirken kurbanın başında olabiliyor" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS