Tokat Valiliği logosu değiştirildi

Tokat Valiliği logosu değiştirildi
Tokat Valiliği logosu değiştirildi

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA) - TOKAT Valiliği logosunu değiştirerek, 16 yıldızın, başak, hilal, ırmak ve Tokat Kalesinin sembolize edildiği yeni logosunu kullanmaya başladı. 

Tokat Valiliği, logonun değiştirildiğini resmi internet sitesinde yaptığı açıklamayla duyurdu. Açıklamada, "Tokat'ın marka olarak gücü, Tokat'ı farklı kılan kültür ve tarihi miras ile doğa ve coğrafyanın zengin kıldığı tarım başta olmak üzere, pek çok farklı alanda rekabetçi olabilecek değerde potansiyele sahip olmasıdır. Tokat'ı farklı kılan kültür ve tarihi miras, doğa ve coğrafyanın zengin kıldığı turizm ve tarım kentimizin kimliğinin yapıtaşını oluşturmaktır. Bu değerler Tokat logosunda doğa, tarih, kültür, turizm ve tarım olarak güçlü bir sinerji oluşturacak şekilde birbiriyle tutarlı ve anlamlı bir bütünlük içinde yer bulmuştur" ifadelerine yer verildi. 


LOGODAKİ SİMGELERİN ANLAMI 

Logoda bulunan simgelerin anlamlarının da detaylı bir şekilde anlatıldığı açıklamada ise şu şeklide:

"16 yıldız, tarihteki 16 büyük Türk imparatorluğunu simgelemektedir. Başak, bayrağımızdaki hilali temsil etmekle birlikte, Tokat’ın verimli topraklarıyla bir tarım havzası olduğunu simgelemektedir. İki ırmak, tarım havzasını besleyen Yeşilırmak ve Kelkit Irmağını simgelemektedir. 7 uzayan çizgi, Tokat’ın verimli ovalarını simgelemektedir. Kazova-Omala-Turhal-Niksar-Erbaa-Artova ve Zile Ovaları. Kale, Tokat’ın köklü tarihini ve 900 adımda 900 yılı görebileceğimiz eserleri simgeler."


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS