Tokat'ta şehit ailelerine ve gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratını verildi

Tokat'ta şehit ailelerine ve gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratını verildi
Tokat'ta şehit ailelerine ve gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratını verildi

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA) - TOKAT Valisi Ozan Balcı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile  1 gazi ve 3 şehit ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verdi.


Valilik Makamında düzenlenen programa Garnizon ve 48'inci Piyade Alay Komutanı Rifat Dönel, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, gazi ve şehit aileleri katıldı. Törende Gazi Metehan Doğru’ya, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hasan Karadavut, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Gökhan Güllü ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüsnü Erkut'un ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ozan Balcı, 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratını' takdim etti. 


"ŞEHİTLERİMİZ, GAZİLERİMİZ BİZİM BAŞ TACIMIZDIR"


Devleti uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerin ve gazilerin Türk Milleti için övünç ve gurur kaynağı olduklarını söyleyen Vali Balcı, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına şu an tüm Türkiye’de gazi ve şehitlerimiz için Devlet Övünç Madalyası ve Berat Tevdi törenleri düzenleniyor. Sizlerle burada olmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Şehitlerimiz, Gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Bizi millet yapan en önemli özelliklerden biri bugün insanlarımız sokaklarda hür ve özgür bir şekilde dolaşabiliyorsa, çiftçi tarlasında sanayici fabrikasında yani iş yerinde güvenli bir şekilde çalışabiliyorsa bu imkan şehitlerimiz ve gazilerimizin canı pahası nadır. Ve ailelerinin fedakârlıkları sayesindedir. Bizim için gözünü kırpmadan hayatını feda eden çocuklarımız sadece sizlerin çocukları değil Türk milletinin çocuklarıdır. Elbette ateş düştüğü yeri yakar. Sizleri daha çok etkiler ama şunu bilmenizi isterim ki bu acı hepimizin, bu acı Türk milletinin acısıdır. Onlarda sizlerde bizim başımızın tacısınız" dedi.


 

 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS