Tokat'ta zabıtadan dilenci operasyonu

Tokat'ta zabıtadan dilenci operasyonu
Tokat'ta zabıtadan dilenci operasyonu

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin belirli bölgelerinde dilencilere yönelik operasyon yapıldı.

Zabıta ekipleri ramazan ayı nedeni ile artan dilencilere yönelik kent merkezinde bulunan camii, hastane ve iş merkezi önlerinde dilenen dilencilere yönelik operasyon yaptı. Operasyonda zabıta aracı yeri sivil araçlar kullanılarak şehrin belirli bölgelerinde dilenciler takip edildi. Operasyonda 11’i yetişkin, 11’i çocuk olmak üzere toplam 22 kişi Zabıta Müdürlüğü’ne getirildi. Burada yapılan üst aramasında üzerlerinden çıkan paralar tutanak ile kayıt altına alındı.

Ayrıca dilencilik yapan yabancı uyruklu kimliği belirsiz 10 kadın ve üzerinde kimlik bulunan 1 kadın parmak izinden kimlik tespiti ve işlem yapılmak üzere ekipler tarafından Göç İdaresi İl Müdürlüğü ve Emniyet Asayiş Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Tokat Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Ramazan ayının manevi havasında insanların yardımlaşma duygusunu kötüye kullanma amacı güden ve bu işi davranış haline getiren kişilere fırsat verilmeyeceği, uygulamanın yoğunlaştırılarak gün içinde ve teravih namazı sonrası devam edeceği bildirildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS