Vali Balcı, Orman Fidanlığında incelemelerde bulundu

Vali Balcı, Orman Fidanlığında incelemelerde bulundu
Vali Balcı, Orman Fidanlığında incelemelerde bulundu

İbrahim UĞUR/TOKAT,(DHA) - TOKAT Valisi Ozan Balcı, “Orman Tokat” ve “Tarım Tokat” projeleri kapsamında Merkez Orman Fidanlığında incelemelerde bulundu.

Vali Ozan Balcı, eski Turhal yolu üzerinde, 160 bin 117 metrekarelik alanda 2 buçuk milyon fidan üretilen Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Merkez Orman Fidanlığında incelemelerde bulunarak İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı ve Fidanlık Şefi Salih Eraydın’dan yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Yapılan bilgilendirmelerde, yetiştirilen fidanların, orman alanları ağaçlandırmasında, gelir getirici tür ağaçlandırmada, erozyonla mücadelede, kamu kurum ve kuruluşlarının kamusal alandaki ağaçlandırmalarında ve vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılarak değerlendirildiği belirtildi.

Vali Ozan Balcı, karadutun 15 bin adet üretiminin yapılarak, vatandaşlara dağıtımı ile yaygınlaştırılmasını istedi. Ayrıca 10 bin dönüm ceviz, 250 bin mahlep, 250 bin kiraz ve vişne, 250 bin kuşburnu, 50 bin kızılcık, 25 bin alıç, 25 bin erik, 40 bin ahlat dikilerek üretilmesini ve vatandaşlara dağıtılmasını istedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS