Trabzon'da logo tartışması

Trabzon'da logo tartışması
Trabzon'da logo tartışması

Filiz YILDIRIM/TRABZON, (DHA) - TRABZON Üniversitesinin yarışma ile seçtiği logonun Tunceli Üniversitesinin logosunun taklidi olduğu iddia edildi. Konuyla ile ilgili açıklama yapan Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, “Bu iddialar üzerine logoyu geri çekip, iptal ettik"  dedi.


Trabzon Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde kullanacağı logo için bir yarışma düzenlemiş ve ikinci seçilen tasarımı resmi olarak kullanmaya başlamıştı. Tunceli Üniversitesi daha sonra bir açıklama yaparak, kullanılan logonun kendi logolarının taklidi olduğunu iddia edip, bu benzerliğin yanlış anlaşılmalara yol açabileceğini açıklamıştı.


İddialar üzerine resmi yazışmalarda da kullanılmaya başlayan logoyu geri çektiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, “Bu iddialar üzerine logoyu geri çekip, iptal ettik. Arkadaşlar şu an üzerinde inceleme yapıyor, çalışmalar sürüyor. Resmi sayfamızda da logomuzu geri çektiğimizi belirttik. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bir karar vereceğiz” dedi. Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS