Vali Bilmez, "Toplumda engellilerle ilgili farkındalık oluşturmalıyız"

Vali Bilmez, "Toplumda engellilerle ilgili farkındalık oluşturmalıyız"
Vali Bilmez, "Toplumda engellilerle ilgili farkındalık oluşturmalıyız"

VAN,(DHA)- VAN'daki engelli dernekleri temsilcileri 'Dünya Engelliler Haftası' dolayısıyla Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret etti. 


Kentteki engelli dernekleri başkan ve temsilcileri 'Dünya Engelliler Haftası' nedeniyle Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktıktan sonra Van Valisi Mehmet Emin Bilmez'i ziyaret etti. Ziyarete Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Çohaz, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke'de katıldı. Hüsrev Paşa toplantı salonunda derneklerin başkan ve temsilcilerini ağırlayan Vali Bilmez, engelli vatandaşların hayatın her alanında rahatça yaşamlarını idame edebilmeleri için toplum olarak yoğun bir çaba gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti. Toplumda engellilerle ilgili farkındalık oluşturulmasının önemine değinen Vali Bilmez şöyle konuştu:


"Bu konuda bir hassasiyet oluşturmalıyız. Engellilerimizin, kentimizin sosyal donatıları, çarşısı ve piknik alanları gibi birçok yerden yararlanması gerekiyor. Bunun için de parklar, caddeler, sokaklar buna göre dizayn edilmeli. Kamu kurum ve kuruluşlarına rahatlıkla ulaşmaları için engelli rampasından, engellilerin okuyabileceği yazıların, işaretin konulması da önemli. İnşallah bundan sonra, engellilerimizin toplumun içerisinde daha rahat hayatını idame ettirebilmesi için gerekli alt yapının oluşumuna hep birlikte kaktık sunacağız. Bize, derneklerimize düşen bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek, farkındalık oluşturmak. Bu konuda okullarda ciddi eğitim vermemiz gerekiyor. İnşallah ülkemizi, dünyanın en çağdaş ülkelerinde engellilere sunulan imkanları sunacak seviyeye getiririz. Herkese engelsiz bir yaşam temenni ediyorum" 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS