TÜİK, uyuşturucu istatistiklerini açıkladı

TÜİK, uyuşturucu istatistiklerini açıkladı
TÜİK, uyuşturucu istatistiklerini açıkladı

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- TÜRKİYE İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü, 2017 yılı Türkiye ve illere göre uyuşturucu kullanımı ve ticareti istatistiklerini açıkladı. Yalova’da 2017 yılında ceza infaz kurumuna giren 519 hükümlüden 23 kişinin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanma ve satın alma suçu işlediği öğrenildi.


Türkiye’de Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla, TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nce hazırlanmış olan uyuşturucu kullanımı ve ticareti istatistikleri kamuoyuna açıklandı.


Türkiye’de 2017 yılında ceza infaz kurumuna giren 215 bin 761 hükümlüden 6 bin 922 kişinin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanma ve satın alma suçu işlediği belirtildi. 15 bin 568 kişi de uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçu işledi.


Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nce açıklanan verilere göre Yalova’da ise 2017 yılında ceza infaz kurumuna giren 519 hükümlüden 23 kişi uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanma ve satın alma suçu işledi. 10 kişi de uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçu işledi.FOTOĞRAFSIZ


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS