Yalovalı muhtarlar yemekte buluştu

Yalovalı muhtarlar yemekte buluştu
Yalovalı muhtarlar yemekte buluştu

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Valisi Muammer Erol tarafından Muhtarlar Günü dolayısıyla verilen yemek Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi. Yemeğe ildeki tüm muhtarlar katıldı.

Muhtarlar Günü Yalova’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Yalova Valiliği tarafından Uygulama Oteli’nde Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Bekler, il protokolü, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir ile köy ve mahalle muhtarlarının katılımı ile bir yemek düzenlendi. Yemeğin açılış konuşmasını Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir yaptı. Muhtarların üstlendiklerin görevin bilinci ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarını sürdüreceğini belirten Kandemir, Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Bekler’e de teşekkür etti.

Valisi Muammer Erol ise, “Muhtarlık müessesi demokrasimizin, yönetim anlayışımızın, kültürümüzün ve toplumsal yaşamımızın en önemli temel yapı taşlarından biridir. Halkın oylarıyla seçilen muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Muhtarlarımız, sorumluluk bölgeleri içerisindeki mahalle veya köylerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve kamu hizmetlerinin halkımıza ulaşmasında öncü rol oynamaktadırlar. Merkezi idarenin ve kamunun önemli bir paydaşı olan muhtarlarımız şehrimizin her alanda gelişmesinde, kalkınmasında geçmişte olduğu gibi gelecekte de önemli katkılar sunacaklardır” dedi.

Ardından yemekte muhtarlar ve katılımcılar sohbet ederek görüş alışverişinde bulundular. Program toplu hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS