Yürüyen Köşk’te hafta sonu yoğunluğu

Yürüyen Köşk’te hafta sonu yoğunluğu
Yürüyen Köşk’te hafta sonu yoğunluğu

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’ya Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası Yürüyen Köşk’te hafta sonu yoğunluğu yaşandı. Kentin en önemli turistlik mekânlarından olan köşkü, 5-6 Ekim tarihleri arasında bin 102 kişi ziyaret etti.


Yalova Belediyesi’nin tanıtımları sonrasında Yürüyen Köşk’e Türkiye’nin dört bir yanında ziyaretçiler akın akın gelmeye devam ediyor. Köşkü cumartesi günü 169 kişi, 9 çocuk ve pazar günü ise 895 kişi, 29 çocuk ziyaret etti.


DEFENDER BÜYÜK BULUŞMASI SONA ERDİ


Yalova Belediyesi ev sahipliğinde Yalova Havacılık ve Spor Kulübü ile Defender Lowers grubu tarafından bu yıl 1.’si düzenlenen “Defender 1.Büyük Buluşma” sona erdi. Türkiye’nin dört bir noktasından gelen ve Paşakent Festival Alanı’nda bir araya gelen Defender severler yağmur-çamur demeden anın tadını çıkardılar. Festivalin son gününde 33 ilden gelen 152 araç, 523 kişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya mirası Yürüyen Köşk’ü de ziyaret etti. Köşk hakkında bilgiler alıp, köşk önünde hatıra fotoğrafı çekerek Yalova’dan ayrıldılar.


HAKKARİ’DEN GELEN ÖĞRENCİLER YÜRÜYEN KÖŞK’TE


Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Hakkarili öğrenciler Yalova’ya geldi. Kent genelinde şehir turunu tamamlayan öğrenciler, çevre abidesi Yürüyen Köşk’ü de ziyaret ettiler. Kısa bir köşk turu yapıp, bir dal uğruna 1929 yılında dünyaya çevre dersinin verildiği Yürüyen Köşk’te anı olarak çınar yapraklarından kendilerine hatıra olarak topladılar.


65 SEYAHAT ACENTA TEMSİLCİSİ YALOVA’DA


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından organize edilen Yalova turizmine katkı sağlamak adına yapılan çalışmalar sonucu kısa bir tur da düzenlendi. Yalova turunun son durağı Yürüyen Köşk oldu. İstanbul/Fatih bölgesinden 65 seyahat acente temsilcisi Yalova’da, köşkte bir araya geldi. Bölge temsilcileri, Yalova’nın çevre ve doğa güzelliklerinin keşfedilmediğini dile getirerek, İstanbul’a bir nefes kadar uzaklıkta olan Yalova’nın tanıtımı için gerekli çalışmaları yapacaklarını söylediler.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS