Yozgat’ta kısa dönem askerler yemin etti

Yozgat’ta kısa dönem askerler yemin etti
Yozgat’ta kısa dönem askerler yemin etti

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)- YOZGAT İl Jandarma Komutanlığı'nda, 4 haftalık temel askerlik eğitimlerini tamamlayan, 374'üncü kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi. 

İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 24'üncü kısa dönem askerin hep birlikte yemin etmesinin ardından, birliğine ilk katılan Jandarma Er Yunus Emre Güneş, yaş kütüğüne plaket çaktı. Eğitimlerde başarı gösteren askerlere hediye ve belgeleri verildi.

Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, asker yakınlarına seslenerek "Değerli anne ve babalar yaklaşık 4 hafta önce kutsal vatani görevin yapmak için bizlere emanet ettiğiniz yiğit evlatlarınız, biraz önce huzurunuzda yemin etti. Türkiye Cumhuriyeti jandarması saflarında vatan hizmetlerini yerine getirmek için bu kutsal ocağa gelen evlatlarınız karşınızda gururla onurla dimdik durmaktadır. Gururla bu ocağa gönderdiğiniz evlatlarınızdan uzakta kalmaktan tasalanmayınız. Onlar sadece sizlerin değil bizim de evlatlarımızdır silah ve kader arkadaşlarımızdır."

Kısa dönem askerler, törene katılan yakınlarıyla hasret giderdi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS